Kategorie

2014

Serwis społecznościowy dla firm małych i dużych

Yammer: Lepszy Facebook dla firm

W 2025 roku firmy zdominują pracownicy, którzy zamiast emaila do komunikowania się używają portali społecznościach. Dlatego Microsoft już dziś oferuje Yammera, czyli biznesowe narzędzie do komunikacji społecznościowej. Można by o nim powiedzieć, że jest to taki lepszy Facebook dla firm.

23.05.2014

Już ponad 1,5 miliarda ludzi na świecie ma konto w sieci społecznościowej. Nie dziwi zatem, że aż 72% firm również  korzysta z jakiegoś narzędzia społecznościowego.  Ale wszystko jest dopiero przed nami. Według danych,  pokolenie wyżu demograficznego lat 80.-90. ubiegłego wieku, tzw. generacja Y,  będzie stanowić 75% pracowników w Stanach Zjednoczonych. Pokolenie Milenium, jak inaczej się o nim mówi, jest głęboko osadzone w nowych technologiach i coraz rzadziej korzysta już z emaili, które uważa za archaiczną zbyt wolną formę komunikacji, zamiast tego preferuje komunikację poprzez media społecznościowe. Zestawiając tę zmianę sposobu komunikacji, z faktem, że już 20% konsumentów online, oczekuje odpowiedzi na zadane pytania w czasie krótszym niż godzina, w galaktyce Internetu pojawia się miejsce na sieć społecznościową dla biznesu, czyli enterprise social.

Ta sieć to nie tylko wymóg podyktowany przez młodą generację pracowników, ale także jakościowa zamiana w komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Zamiast emaili krążących pomiędzy różnymi działami firmy, klientami i partnerami, które z każdą odpowiedzią obrastają w treść, sieć społecznościowa pozwala zbudować połączone, zdecentralizowane przedsiębiorstwo.

Dlaczego Yammer a nie inny serwis?

W odpowiedzi na te trendy powstał w 2008 roku Yammer, który od dwóch lat jest własnością Microsoftu. Jest to portal społecznościowy dedykowany dla firm, bazujący na modelu freemium. Każda firma może zacząć go używać bezpłatnie, a kiedy pojawi się potrzeba sięgnięcia po bardziej rozbudowane funkcje przejść na wersję płatną. Już w wersji darmowej Yammer, poza wersją przeglądarkową, jest dostępny w formie aplikacji na urządzenia mobilne oraz jako aplikacja dla Windows i OS X.

Nastepna strona » 1 2

|

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse