Kategorie

Archiwum

Ulepszona Vista z całkiem nowym pulpitem

Ulepszona Vista z całkiem nowym pulpitem

Na konferencji Professional Developer Conference, Microsoft przedstawił w pełnej krasie swój nowy system operacyjny – Windows 7. Chociaż główna struktura została zaczerpnięta z poprzedniej wersji systemu, to jednak już na pierwszy rzut oka widać, że potentat z Redmond nie próżnował ostatnimi czasy.

29.10.2008

Windows 7 – wszystko co powinieneś wiedzieć o nowym systemie Microsoftu

 

 

Pierwszą, a zarazem chyba najważniejszą zaletą, o której należy wspomnieć jest stosunek wydajności systemu, do wymagań sprzętowych. Wszyscy (no może prawie wszyscy) wiemy, jak Vista pracuje na komputerach z ograniczoną ilością pamięci RAM i z mniej wydajnym procesorem. Jeśli posiadasz wydajną kartę graficzną, czeka cię kolejna niespodzianka. Nowa wersja menadżera okien Windows, dzięki wykorzystaniu bibliotek DirectX 10.1, zmniejsza zużycie pamięci przez interfejs nawet o połowę!

 

Otóż Windows 7, według zapewnień Microsoftu, ma płynnie pracować nawet na netbookach opartych na energooszczędnych procesorach (Intel Atom, VIA Nano), wspomaganych 1 Gigabajtem pamięci operacyjnej. Na potwierdzenie tych słów, Steven Sinofsky – jeden z wiceprezydentów firmy – przeprowadził prezentację systemu na komputerze z procesorem pracującym z częstotliwością 1 GHz.

 

Nie będzie również problemu z kompatybilnością – Windows 7 ma być w pełni zgodny ze sprzętem, aplikacjami oraz sterownikami urządzeń, z którymi współpracowała Vista. Dla użytkowników tej ostatniej, z pewnością radosną nowiną jest usprawnienie dość natrętnej technologii User Account Control, regularnie przyprawiającej niektórych o ból głowy. Nie zabraknie oczywiście multidotykowego interfejsu, dla użytkowników posiadających komputery z dotykowym ekranem, który na dodatek obsługuje "gesty", czyli krótkie sekwencje ruchu po ekranie wywołujące odpowiednią funkcję w systemie (na przykład, minimalizowanie okna).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W "Siódemce" uproszczono także zarządzanie usługą udostępniania plików i drukarek. Możemy teraz stworzyć tzw. Grupę domową, w obrębie której, dzielenie się zdjęciami, muzyką, filmami, dokumentami i drukarkami będzie niezwykle proste. Sieć ta pozwoli również na przesyłanie mediów strumieniowych, do jakiegokolwiek serwera DLNA.

 

W nowym systemie zaimplementowana została funkcja zaawansowanego wykrywania nowego sprzętu. Jeśli podłączysz urządzenie do komputera, Windows 7 pobierze informacje na jego temat ze stron Microsoftu a następnie zainstaluje automatycznie sterowniki. Baza danych o sterownikach będzie przechowywana lokalnie i aktualizowana poprzez usługę Windows Update – ma to zapobiec ładowaniu do pamięci sterowników, o których wiadomo, że powodują niestabilną pracę komputera.

 

Skoro już mowa o Windows Update, to system operacyjny ma się aktualizować jeszcze przed instalacją. Jeśli podczas instalacji wykryte zostaną uaktualnienia i poprawki, zostanie to uwzględnione. Oznacza to, że po pierwszym restarcie Windows 7 będzie w najnowszej wersji, eliminując konieczność żmudnego instalowania zaległych poprawek. Automatycznie uaktualniane mają być również gry. Te, które zarejestrują się w folderze „Gry” systemu Windows 7, będą uwzględniane przy wyszukiwaniu poprawek.

 

Rozszerzono również możliwości gadżetów pulpitu oraz sieci domowej, jednak o tym na razie mało wiemy. Szyfrowanie BitLocker, znane z Visty, zagości również w Windows 7 Enterprise i Windows 7 Ultimate.

Nastepna strona » 1 2

< poprzedni |

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse