Kategorie

Foto-wideo

Naucz się jak stworzyć niezwykłe zdjęcie z wykorzystaniem efektu akwareli.

Warsztaty Photoshopa: Kreatywny portret

Nawet jeśli nie potraficie rysować Photoshop daje duże możliwości jeśli chodzi o tworzenie grafik czy ilustracji. Poniższy poradnik ma za zadanie pokazać Wam w jaki sposób można ciekawie wykorzystać jeden ze standardowych filtrów programu.

05.12.2013

Powyżej możecie obejrzeć pełen poradnik w formie wideo, natomiast w punktach poniżej zamieszczam skrótową instrukcję.

1. Wycinamy modelkę z tła

Wszystkie trzy pliki (zdjęcie, teksturę papieru i teksturę gazety) umieszczamy w nowym dokumencie. Nad warstwą tła powinien znajdować się tekstura papieru w trybie przenikania "Nakładka", nad nią tekstura gazety (krycie można ustawić na około 35%), a zdjęcie z modelką na samej górze. By wyciąć postać z tła wykorzystujemy narzędzie szybkiego zaznaczania, następnie kopiujemy zaznaczoną modelkę do nowej warstwy, a aktualną warstwę usuwamy.

 

 

2. Używamy filtru "Akwarela" i malujemy tło

Zaznaczamy warstwę z postacią i wchodzimy w menu Filtr>>Galeria Filtrów >>Artystyczne>> Awarele. Ustawiamy dowolną szczegółowość pędzla np. 11. Pozostałe wartości ustawiamy na minimum. Po zatwierdzeniu nasza postać powinna nabrać malarskości. Następnie wybieramy warstwę tła, wczytujemy pobrane wcześniej pędzle i przy użyciu np. czarnego koloru (przenikanie i krycie pędzla można ustawić na 50%) malujemy kształt według własnego uznania. To na tej warstwie będzie widoczna później gazeta.

 

 

Następnie na warstwie postaci tworzymy szybką maskę i  używamy na niej gumki (tu również wczytujemy te same pędzle) starając się delikatnie wymazać krawędzie-  w taki sposób, by wizualnie postać zlewała się z czarnymi plamami atramentu. Przy użyciu gąbki i funkcji "zmniejsz nasycenie" ustawionej na 100% wycieramy także kolor z części postaci. Następnie na masce postaci wchodzimy w menu Filtr>> Szum>> Redukcja szumu i zatwierdzamy używając wartości: Intensywność - 6, Wyostrzenie szczegółów - 100%.

Nastepna strona » 1 2

|

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse