Kategorie

Porady

W przypadku Samsung Galaxy S II czas pracy na baterii zwiększył się o ponad 80%. Zaskoczeni? My też.

6 sprawdzonych sposobów na dłuższy czas pracy Androida

Chociaż czas pracy na baterii Galaxy S II jest dosyć przyzwoity (tzn. może wytrzymać od wyjścia z domu do momentu wieczornego powrotu w przeciwieństwie do Galaxy S), można go znacznie zwiększyć.

09.06.2011

Udało mi się osiągnąć ponad 21 godzin, ale niestety nie zdołałem zsynchronizować tego momentu z wizytą w redakcji, gdzie znajduje się w miarę przyzwoity aparat. Dlatego musicie wierzyć mi na słowo i zadowolić się zdjęciem z czasem 19 godzin, który i tak napawa mnie dumą. Jednak od początku.

 

Sprawdź, co najbardziej zużywa baterię

Aby sprawdzić poziom wykorzystania baterii przez poszczególne aplikacje zainstalowane na telefonie z Androidem, wystarczy uruchomić Ustawienia , O telefonie , Użycie baterii . Jeden warunek – system musi być przynajmniej w wersji 2.3 (Gingerbread). Podobna opcja znajduje się także w niektórych telefonach HTC.

Ten wykres mówi która z aplikacji, czy też elementów telefonu ma największy apetyt prąd. Warto przyjrzeć się tym programom, które zjadają jej najwięcej. Przykładowo – Udostępnianie połączeń (na samym dole) przed wykonaniem magicznych sztuczek opisanych w tym tekście miały w okolicach 35%. Także wyświetlacz pochłaniał znacznie więcej energii.

Jeżeli telefon nie ma opcji sprawdzania użycia baterii, można wspomóc się programem SystemPanel , który ma jeszcze więcej możliwości sprawdzania zużycia baterie przez poszczególne procesy (np. podział czasu, ostatni dzień, 8 godzin, 2 godziny itp.).

Nastepna strona » 1 2 3

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse