Kategorie

Recenzje

Myszki komputerowe

Myszka Trust MI-7770C Wireless Laser Mouse Carbon Edition

Mysz komputerowa towarzyszy nam już od bardzo wielu lat od kiedy pojawiły się pierwsze systemy operacyjne z graficznym interfejsem użytkownika. Praprzodkowie współczesnych gryzoni bardziej przypominały szare kwadratowe klocki i toczyły w sobie po biurku kauczukową kulkę, która z precyzją zależną od jej czystości przesuwała kursor na ekranie monitora.

09.12.2008

Na szczęście dziś nie musimy się martwić zbytnio o higienie myszki, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku a bynajmniej nie musimy się martwić o czyszczenie kulki i rolek gdyż po prostu już się ich nie stosuje. Obecnie wszystkie gryzonie posiadają elektroniczny układ sterujący z optycznym sensorem i na podstawie analizy skanowanego obrazu podłoża ustala prędkość i kierunek przesuwania kursora. Pierwsze myszki optyczne posiadały układy w których źródłem światła była dioda emitująca czerwone światło, natomiast najnowsze konstrukcje oparte są na laserowych układach które zapewniają większą precyzje nawet na gładkim podłożu, które rozprasza światło i powoduje że zwykłe myszki optyczne się „gubią”.

Poza tym w ofercie znajdują się modele, które łączą się z komputerem za pomocą przewodu ze złączem USB oraz bardziej wygodne lecz droższe bezprzewodowe. Jeszcze inny podział klasyfikuje myszki ze względu na przeznaczenie do jakich celów będą głównie używane. W ostatnim czasie szczególnie rozwija się oferta myszek dla graczy. Posiadają one wysokiej jakości układy optyczne o dużej czułości z możliwością regulacji w trakcie pracy. Dodatkowe przyciski oraz specjalnie wyprofilowana obudowa zapewniają wygodną wielogodzinna rozgrywkę.

Do tego typu myszek zalicza się nowy modle firmy MI-7770C Trust. Producent w celu przyciągnięcia uwagi zastosował do konstrukcji obudowy myszki materiał znany ze sportów samochodowych, stad w nazwie modelu określenie Carbon Edition. Testowany model to bezprzewodowa wersja, która do komunikacji z komputerem wykorzystuje fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz i mały odbiornik ze złączem USB. Na uwagę zasługuje dobre wyprofilowanie obudowy oraz pokrycie jej boków gumą co powoduje że mysz trzyma się bardzo wygodnie i pewnie w dłoni. Niestety jedyną wadą tego rozwiązania jest możliwość wygodnego użytkowania tego modelu przez osoby praworęczne. Podczas testu mysz pracowała z zadowalającą precyzją i reagowała nawet na bardzo szybkie i energiczne ruchy ręki.

Dostawca: www.trust.com
Cena: 105 zł

Dane techniczne:
Interfejs: fale radiowe 2,4 GHz, odbiornik ze złączem USB
Zasięg: do 15 m
Ilość przycisków: 6
Rolka: tak, przechylana na boki
Rozdzielczość sensora: 2 ustawienia - 800, 1600 dpi
Rodzaj układu optycznego: laserowy
Zasilanie: baterie 2 x AA (w zestawie)
Inne: wyłącznik zasilania na spodzie obudowy
Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE: Bardzo funkcjonalna i efektowna bezprzewodowa mysz dla graczy w atrakcyjnej cenie.
ALTERNATZWA: Microsoft Wireless Laser Mouse 5000

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse