Kategorie

Tips&Tricks

IE, Firefox

Wklejanie do Worda treści internetowych w pożądanym formacie

Zwykle tekst ze stron internetowych przenosimy do dokumentów Worda metodą kopiuj i wklej. System operacyjny stara się w trakcie tej procedury zachować formatowanie strony internetowej, w efekcie czego jesteśmy zmuszeni dostosować formatowanie wklejonego tekstu do formatowania wykorzystanego w dokumencie albo od razu wykorzystać polecenie »Wklej specjalnie«.

03.06.2009

Wtyczka »Copy Menu« rozszerza menu kontekstowe Internet Explorera 7, jak również Firefoksa 2 i 3 o polecenia »Copy As Html« oraz »Copy As Plain Text«. Za pomocą tych poleceń możemy już podczas kopiowania tekstu ustalić, jakie informacje zostaną przekazane przez przeglądarkę internetową do Schowka systemowego. Wykorzystując polecenie »Copy As Plain Text«, koncentrujemy się jedynie na treści, ignorując wszelkie formatowanie. Dzięki drugiemu poleceniu – »Copy As Html« – skopiujemy faktyczny kod źródłowy HTML zaznaczonego obszaru.

Instalacja (Internet Explorer): Na stronie internetowej ryanscook.com/adminsBlog/2007/02/firefox-ie-copy-con-text-menus.html klikamy »Copy Menu (Full Windows Installer)«, po czym zapisujemy w dowolnym folderze plik »CopyMenu_full.zip«. Następnie zamykamy przeglądarkę, rozpakowujemy archiwum i uruchamiamy plik »Setup.exe«. Narzędzie działa od razu po zakończeniu instalacji.

Instalacja (Firefox): Przechodzimy na stronę addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4554 , gdzie klikamy przycisk »Dodaj do programu Firefox«. W otwartym oknie dialogowym klikamy »Zainstaluj«, następnie po pobraniu wtyczki ponownie uruchamiamy przeglądarkę.

| następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse