Kategorie

Trendy

Zima IDZIE, a Mikołaj też jest gadżeciarzem!

Zimowa lista marzeń

Zacytujmy klasyka: „Winter is comming!”. Jak przygotować się na mrozy? Co zabrać ze sobą na wyjazdy? Wreszcie – co powinno znaleźć się w liście do Świętego Mikołaja każdego prawdziwego gadżeciarza? Oto nasza odpowiedź.

17.12.2013

BATERIE

 

myFC Power Trekk

Co zrobić, jeśli jedziemy na wiele dni w okolicę, w której nie ma gniazdek elektrycznych? Zabieranie ze sobą powerbanków mija się z celem – każdy z nich moglibyśmy wykorzystać tylko raz, więc musiałoby być ich naprawdę dużo, a przecież każdy nie tylko trochę kosztuje, ale też waży. Rozwiązaniem problemu jest ogniwo wodorowe Power Trekk. Wystarczy wlać do niego wodę, włożyć kapsułkę z katalizatorem i prąd zaczyna płynąć! Ogniwo wytwarza energię elektryczną za pomocą membrany PEM (Proton Exchange Membrane), a jedynymi odpadami jest ciepło i odrobina pary wodnej. Jedna kapsułka wodoru pozwala wyprodukować ok. 4000 mAh, co pozwala na jedno- lub dwukrotne naładowanie przeciętnego telefonu, a waży dużo mniej niż powerbank o takiej samej pojemności. Ponieważ raz przerwanej reakcji nie można wznowić, warto wykorzystać każdą kapsułkę do końca – po naładowaniu telefonu możemy go odłączyć, a ogniwo będzie ładowało wtedy wbudowaną wewnętrzną baterię, której możemy użyć jako rezerwy prądu.

Gdzie? www.tierone.pl Za ile? 830 zł

Lepow U-Stone

„Konia, królestwo za konia!” miał wołać król Anglii Ryszard III w wielkiej desperacji. Na pewno niejeden z was zna ten stan ducha, choć zwykle ma on mało wspólnego z wierzchowcami i bitwą, a znacznie więcej z poziomem energii w baterii własnego smartfonu. Kiedy znacznik naładowania robi się czerwony, a w okolicy prądu zdecydowanie brak, jedynym ratunkiem okazuje się powerbank, czyli zewnętrzna bateria. To rozwiązanie nie jest oczywiście niczym nowym i w wielu plecakach, torbach i torebkach podróżują „zestawy reanimacyjne” dla smartfonów, jednak chciałem pokazać wam powerbank, który wyróżnia się wśród konkurencji. Lepow U-Stone wygląda inaczej. Zgodnie ze swoją nazwą przypomina duży otoczak, do którego z jednej strony ktoś przyczepił kolorowe wtyczki. Jednak nietypowy, przyciągający oko wygląd nie jest główną zaletą tego powerbanku – nie jest nią też bardzo miły skądinąd fakt, że nie trzeba mieć ze sobą dodatkowych kabli, bo te niezbędne mieszczą się w obudowie. Główną zaletą U-Stone jest jego pojemność wynosząca aż 12 000 mAh, dzięki której jako jedyny jest w stanie naładować do pełna większość tabletów.

Gdzie? www.drivix.pl Za ile? 299 zł

UBRANIA

TNF Gotham Jacket

Co ma kaptur i pierze? Robin Hood w pralni? Nie, kurtka The North Face Gotham Jacket. Ta wygodna i dobrze wyglądająca kurtka nie tylko jest wyposażona w wodoodporną, oddychającą membranę HyVent, ale też została wypełniona naturalnym pierzem, które sprawia, że na zimę będzie jak znalazł. Zwłaszcza jeśli doda się do tego obszerny, regulowany kaptur z futrzanym obszyciem. Ale to nie ciepło, wygoda i styl sprawiły, że Gotham Jacket trafił do naszego zestawienia. Ta kurtka North Face jest bowiem wyposażona w rozwiązanie jednego z bardziej dokuczliwych problemów, z jakimi zimą boryka się użytkownik smartfonu i miłośnik muzyki, czyli kwestii, gdzie trzymać telefon i jak umieścić słuchawki, żeby wszystko się nie plątało i był dostęp do sterowania. Gotham Jacket ma zewnętrzną kieszeń ze specjalnym bocznym rozpięciem zapewniającym wygodny dostęp do smartfonu, a jednocześnie rozcięcie, w którym umieszczono specjalny uchwyt na słuchawki. W efekcie słuchawki są wygodnie i bezpiecznie schowane wewnątrz kurtki, smartfon pozostaje na zewnątrz, łatwo dostępny bez rozpinania okrycia, a my możemy słuchać muzyki do woli.

Gdzie? www.thenorthface.eu Za ile? 1300 zł

Scott eVest Travel Vest

Zabierasz w podróż smartfon, tablet, aparat fotograficzny, słuchawki, odtwarzacz MP3, powerbank, portfel, klucze, batonik, paszport i bilet, okulary przeciwsłoneczne… Żeby to wszystko zmieścić, trzeba wziąć ze sobą torbę. A może zamiast torby wziąć kamizelkę Travel Vest firmy Scott eVest? To niesamowite, ale choć Travel Vest składa się niemal z samych kieszeni i schowków, zupełnie nie wygląda jak obwieszone sprzętem kamizelki wędkarzy, czy oporządzenie taktyczne żołnierzy oddziałów specjalnych. Podczas naszych testów nawet po wypełnieniu kieszeni większością wymienionych wyżej sprzętów kamizelka wciąż wyglądała jak typowy sportowy bezrękawnik z materiału typu softshell – może nieco za duży, ale nie niezwykły. Dopiero włożenie do jednej kieszeni butelki wody mineralnej, a do drugiej iPada pozbawiło całość zgrabnego kształtu. Inna rzecz, że liczba schowków i rozwiązań zastosowanych w ubraniach Scott eVest jest tak duża, że na samo ich wymienienie trzeba by poświęcić cztery razy tyle miejsca. Czegóż tam nie ma! Magnetyczne, samoczynnie zamykające się kieszenie, przezroczyste kieszenie pozwalające na obsługę sprzętu dotykowego bez wyjmowania go, mikrokieszonki na monety, elastyczna smycz do kluczy, specjalne kanały do mocowania słuchawek… W sumie 24 kieszonki. Jeśli jedziecie do ciepłych krajów, to zdecydujcie się jednak na coś lżejszego niż kamizelka. Do wyboru są m.in. klasyczna koszula z długimi rękawami (6 kieszonek) lub koszulka polo (marne 3 schowki). Przed słońcem ochroni czapka z daszkiem, kryjąca dwie kieszenie.

Gdzie? www.scottevest.com Za ile? 390 zł

Nastepna strona » 1 2

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse