Kategorie

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ekspert od zabezpieczeń ujawnił nazwy 100 milionów kont na Facebooku

Kanadyjski ekspert od zabezpieczeń, Ron Bowes, wykorzystał robota wyszukiwarki do wyszukania informacji dotyczących użytkowników Facebooka, a następnie wyniki swojej pracy... opublikował.

29.07.2010

Dane o użytkownikach Facebooka, które ujrzały światło dzienne przy wyraźnej pomocy Rona Bowesa, to między innymi unikalne identyfikatory kont, nazwy oraz adresy URL do profili do każdego użytkownika, który w ustawieniach profilu pozwala wszystkim na oglądanie swoich danych. Łącznie więc, 100 milionów użytkowników Facebooka jest narażonych na lawiny spamu i innych nieproszonych zdarzeń.

Bowes twierdzi, że jego pierwotnym zamysłem było odnalezienie najbardziej powszechnych kombinacji imion i nazwisk, gdyż to może być wykorzystane do cyberataków. Jednakże, gdy już zgromadził interesujące go informacje, stwierdził, że możliwość odnalezienia niemal każdej osoby na Facebooku jest "alarmującym" problemem prywatności.

Bowes zamieścił wyniki swoich badań na swoim blogu , jednak w tym momencie strona albo jest już zablokowana, albo zwyczajnie przeciążona.

< poprzedni |

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse