Kategorie

Bezpieczeństwo

Internetowy serial wyprodukowany w Polsce jest już w całości do obejrzenia w sieci.

Zobacz jak cyberprzestępczość może rozwinąć się w 2020 roku

ICSPA - międzynarodowa organizacja zajmująca się cyberbezpieczeństwem - we współpracy z Europolem i Trend Micro opracowała raport ukazujący potencjalne zagrożenia, jakim będziemy musieli stawić czoła w ciągu nadchodzących 10 lat.

03.12.2013

- Projekt 2020 przedstawia możliwe scenariusze rozwoju technologii w ciągu najbliższych 10 lat oraz zagrożeń cyberprzestępczości, z jakimi przyjdzie zmierzyć się społeczeństwu w przyszłości - w czasach, gdy wartość danych osobowych będzie bardzo wysoka, a nowe technologie pozwolą na swobodne komunikowanie się między sobą coraz większej ilości urządzeń elektronicznych. Nasz serial 2020 to filmowa ilustracja przedstawionych w raporcie wyzwań, przed jakimi staną rządy, biznes, obywatele, czy konsumenci na całym świecie – powiedział Rik Ferguson z firmy Trend Micro.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym państwie Europy Środkowej - Republice Południowej Sylvanii, która jest najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem tego regionu. Rząd zrezygnował z tradycyjnego systemu identyfikacji obywateli - dokumenty zostały zastąpione różnorakimi profilami internetowymi, a płatności dokonywane są wyłącznie online. Dzień przed pierwszymi w historii internetowymi wyborami parlamentarnymi dochodzi jednak do ataku hakerskiego, w wyniku którego całe Państwo pogrąża się w chaosie.

Serial podzielony jest na 9 epizodów trwających około 4-5 minut. Całość można obejrzeć pod TYM linkiem .

| następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse