Kategorie

Internet i sieci

Nowy standard komunikacji zwiększy przydatność urządzeń Internetu Rzeczy.

Bluetooth 5: wiemy więcej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Bluetooth Special Interest Group zaprezentował nową wersję komunikacji bliskiego zasięgu, która m.in. wprowadzi udoskonalenia w zakresie usług bezpołączeniowych.

17.06.2016

W ubiegłym tygodniu SIG zapowiedział wielkie zmiany w komunikacji Bluetooth. Dziś wiemy już nieco więcej na temat nowej wersji standardu.

" Nowy standard komunikacji bliskiego zasięgu zmieni sposób, w jaki ludzie korzystają z urządzeń Internetu Rzeczy - spowoduje, że będzie się to odbywało płynniej i prościej. Zwiększenie zasięgu umożliwi dostęp do urządzeń wykraczających poza mury przeciętnego domu, przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości przesyłania danych i aktualizacji oprogramowania. Dzięki możliwości przekazywania większej ilości danych, Bluetooth 5 uczyni beacony i wszelkie nadajniki czy usługi bezpołączeniowe bardziej istotnymi, co przyczyni się do rozwoju Internetu Rzeczy " - powiedział Mark Powell, dyrektor SIG.

Bluetooth 5 zadebiutuje na przełomie 2016/2017 roku . Możemy liczyć na czterokrotnie większy zasięg i podwojenie transmisji danych przy połączeniach LE (Low Energy), przy równoczesnym zwiększeniu przepustowości przesyłania danych o 800%.

< poprzedni |

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse