Kategorie

Oprogramowanie

W najnowszej odsłonie aplikacji pojawiły się spore zmiany dla użytkowników gogli VR

Google Earth z obsługą Oculusa!

Najnowsza wersja aplikacji Google Earth to nie tylko nowości dla użytkowników mobilnych. Google zadbało o to, żeby w najnowszej odsłonie swojej aplikacji nie zabrakło nowych funkcji dla użytkowników gogli VR Facebooka.

18.04.2017

 

Jak dotąd z Google Earth mogli korzystać tylko użytkownicy HTC Vive. I to w ograniczonym stopniu - aplikacja nie obsługiwała bowiem kontrolerów ruchowych, dołączonych do gogli od HTC. W najnowszej wersji sytuacja ta uległa zmianie. Od dzisiaj zarówno użytkownicy Oculusa, jak i Vive'a będą mogli wybierać się na wirtualne wycieczki razem z Google Earth i poruszać się w nich przy pomocy swoich kontrolerów ruchowych.

 

Google dodało z tej okazji aż 27 nowych lokacji, które można zwiedzić w VR. Table Mountain w Płd. Afryce, czy zamek Neuschwanstein w Niemczech czekają na was przez 24 godziny na dobę.

Oprócz kontrolerów, nowa wersja Google Earth posiada też wirtualną klawiaturę, dzięki której wyszukiwanie interesujących nas miejsc nie będzie wiązać się już z koniecznością zdejmowania gogli i skorzystaniu z fizycznej klawiatury. Jasne, nowy sposób jest trochę wolniejszy, ale z pewnością jest to rozwiązanie o wiele bardziej wygodne. Nie trzeba już w końcu ściągać co chwilę gogli z głowy.

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse