Kategorie

Oprogramowanie

Piszemy o funkcjach, jakimi dysponują Adobe Scan, Evernote Scannable i CamScanner.

Z aplikacją Adobe smartfon staje się skanerem

Aparaty fotograficzne w telefonach mogą spowodować, że niedługo podręczne urządzenia do skanowania dokumentów pójdą w niepamięć. Mobilne aplikacje, rozpoznające na zdjęciu tekst, potrafią coraz więcej.

06.06.2017

Materiały sfotografowane aplikacją Adobe Scan są, dzięki zastosowaniu techniki OCR (Optical Character Recognition), automatycznie konwertowane do standardu PDF. To umożliwia przeszukiwanie i kopiowanie ich zawartości. W trakcie konwersji mamy możliwość zmiany jakości tworzonego pliku. Aplikacja i cały proces obróbki są darmowe, wymagają tylko użycia usługi Adobe Document Cloud i aplikacji Adobe Reader. Proces skanowania różni się od zrobienia zwykłego zdjęcia tym, że dokument rozpoznawany jest jako kształt z uwzględnieniem kąta, pod którym fotografujemy .

Adobe Scan to nie jedyne tego typu narzędzie. Alternatywą może być CamScanner, którego da się użyć wobec już wykonanych zdjęć. Aplikacja rozpoznaje słowa nie tylko w dokumentach, lecz także pisane odręcznie na dowolnej powierzchni. Evernote Scannable potrafi natomiast importować do listy kontaktów w telefonie - wizytówki.

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse