Kategorie

Oprogramowanie

Windows 8 to ponoć ostatni system Microsoftu pod tą nazwą. Następny OS ma zerwać z przeszłością, działać na wszystkich możliwych sprzętach.

Microsoft rozstaje się z Windows?

Microsoft pracuje nad Windows 8, który najprawdopodobniej pojawi się na rynku w przyszłym roku. A co z jego następcą? Plan jest ponoć radykalny.

15.07.2011

 

Według „dobrze poinformowanych źródeł”, w firmie Microsoft nadchodzą wielkie zmiany, zwłaszcza przy projektowaniu systemów operacyjnych. Następca Windows ma pracować nie tylko na notebookach, tabletach czy telefonach, ale i w konsoli Xbox. Zmiany w zarządzaniu projektem mają nastąpić na przełomie 2015 i 2016 roku, w momencie, gdy Windows 8 zadomowi się w maksymalny możliwy dla niego sposób na rynku i gdy Xbox 360 zakończy cykl życia.

Wszystkie produkty i jeden system operacyjny? To by było coś wielkiego, nawet dla Microsoftu. Co więcej, nowa linia systemów ma nie nazywać się Windows. Prawdę powiedziawszy, mimo wiarygodnego źródła, nieco niedowierzamy. Marka Windows wryła się już w pamięć na całym świecie. Nowy brand mógłby być ryzykowny. Bardzo.

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse