Kategorie

Wydarzenia

Prawo i polityka

Białoruś inspiruje się Unią Europejską, wprowadza kontrolę Internetu

Białoruś przyjmuje swój własny pakiet telekomunikacyjny. Internauci, którzy będą podejrzani o przestępstwa, będą odcinani od Sieci. Treści internetowe również będą analizowane.

16.12.2009

Ustawa na temat cyfrowych mediów ma zostać podpisana przez Aleksandra Łukaszenkę w ciągu najbliższych dni. Co to oznacza dla białoruskich internautów? Powstanie Centrum Operacyjno-Analityczne, które będzie kontrolowało zawartość Internetu. Rząd z kolei ma za zadanie opracować mechanizmy regulujące działalność internetowych portali oraz zgromadzić dane o ich właścicielach i umożliwić ich jednoznaczną identyfikację. Innymi słowy, każdy portal i każdy użytkownik będzie musiał być zarejestrowany i monitorowany. Osoby, które będą podejrzane o popełnienie przestępstwa, będą od Internetu odcinane. Ten monitoring i cenzura internetowa w dużym stopniu przypomina pakiet telekomunikacyjny , który został przyjęty przez Unię Europejską.

- Anarchię w Internecie trzeba ukrócić, nie może być tak, że to wielkie techniczne osiągnięcie zamienia się w informacyjne szambo - zapowiedział białoruski prezydent.

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse