Kategorie

Wydarzenia

W przyszłym roku taka usługa ma być powszechna w Szwajcarii.

Drony dostarczą próbki do szwajcarskich szpitali

Od połowy marca szwajcarska poczta wraz z firmą Matternet przeprowadziła ponad 70 bezzałogowych lotów próbnych pomiędzy dwoma szpitalami w miejscowości Lugano.

19.04.2017

Dostarczanie na czas próbek laboratoryjnych jest bardzo istotne. Najczęściej próbki takie wożone są miniambulansami jednak z uwagi na korki czy inne niedogodności na drodze transport powietrzny jest zdecydowanie bardziej efektowny. Wynajmowanie helikopterów to jednak kosztowna sprawa. Dla lekkiego transportu idealną alternatywą są właśnie drony. I choć w wielu miejscach na świecie komercyjne wykorzystanie bezzałogowców jest zabronione w terenach zamieszkałych przez ludzi, tak w szwajcarskim Lugano najprawdopodobniej już od przyszłego roku, szpitale będą mogły powszechnie wykorzystywać te maszyny do swoich celów.

Drony wykorzystywane przez szwajcarską pocztę potrafią przewieźć ładunek o wadze do 2kg na odległość maksymalnie 20km z prędkością 36 km/h. Na wypadek porażki wyposażono je również w spadochrony choć w trakcie ponad 70 prób obyło się bez potrzeby wykorzystania tego ekwipunku.

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse