Kategorie

2013

Pojedynek tabletów: Samsung Galaxy Note II 10.1 vs Kiano Elegance 10.1

Tabletowy A-brand kontra B-brand

Do tego testu podchodziliśmy z pewną rezerwą. Bo jak porównywać jeden z najlepiej sprzedających się w Polsce tabletów do mało znanego Kiano. Uprządzając fakty: nokautu nie było.

03.10.2013

O Galaxy Note 10.1 (N8010) i Elegance pisaliśmy tu i tu . Teraz chcemy jedynie skonfrontować ze sobą te tablety w pięciorundowym pojedynku.

Runda 1: Cena, budowa i wyposażenie

 

 

Zaczynamy od ceny . Najniższe oferty, jakie znaleźliśmy to ok. 864 zł kontra ok. 1550 zł (N8010). Tutaj zdecydowanie mały punkt dla Kiano. Samsung jest aż o ponad 680 zł droższy.

Wykonanie : Jeden i drugi tablet jest bardzo starannie wykonany. Kiano ma wykonane ze szczotkowego aluminium plecy (są rzeczywiście eleganckie), a Galaxy jest konsekwentnie, tak jak inne modele z tej rodziny, cały plastikowy. Wagi urządzeń są na podobnym poziomie, choć Samsung jest o 22 milimetry  szerszy i o 1 milimetr niższy. Tutaj znów kolejny punkt należy się Kiano.

Wyposażenie : Tu Note jest zdecydowanie górą. Czujnik światła, głośniki stereo rozmieszone po bokach ekranu, ledowy flash obok tylnego aparatu, GPS, nadajnik podczerwieni oraz rysik S-Pen. Tutaj trudno Kiano konkurować. Jego atuty w porównaniu z Notem to standardowe złącze USB (zasilanie, host) i wyjście HDMI, z których w Samsungu  można jedynie skorzystać poprzez specjalne złącze. Brak bezpośredniego dostępu do tych interfejsów to zdecydowana wada, o ile się ich używa na co dzień. Bardziej uciążliwa jest konieczność korzystania ze specjalnego kabla podczas ładowania.

Wbudowany GPS jest niewątpliwą zaletą, ale brak łączności 3G (ta jest w znacznie droższym modelu N8000) sprowadza jego funkcjonalność jedynie do programów korzystających z map w wersji offline. Sumarycznie jednak za wyposażenie to Notowi zdecydowanie należy się punkt i to zdecydowany.

Aparat : Nie jestem zwolennikiem wykorzystywania tabletu jako aparatu fotograficznego, ale skoro obiektywy są wbudowane w tablety to powinny działać. I działają. Tyle, że w przypadku Kiano jakość 2-megapikselowych zdjęć jest słaba. Za to Nota, mimo, że nie jest ideałem to, można go w razie potrzeby potraktować jako cyfrówkę.

Podsumowanie 1 : Gdyby po tej rudzie należało wybrać zwycięzcę to Note byłby zdecydowanym liderem pod względem technologicznym, ale nie ekonomicznym. W tym momencie postawienie na wyposażenie jest jednoznaczne  z większą inwestycją. Dlatego, należało by najpierw przemyśleć jakie mamy potrzeby a dopiero potem podjąć decyzje, kątem oka patrząc na opozycje: plastik kontra aluminium.

Wynik 1. rundy
Note vs Elegance
3:1

Nastepna strona » 1 2 3 4

| następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse