Kategorie

2014

Wszechmocna trzynastka.

Xnote W230SS: laptop nie tylko dla graczy

Największym problemem polskiej firmy Xnote jest to, że jeszcze nie wszyscy o niej słyszeli. Jeśli za kilka lat jakość jej produktów pozostanie taka sama, Xnote może stać się jednym z największych graczy jeśli chodzi o sprzęt dla... graczy i nie tylko.

25.11.2014

 

Do testów otrzymaliśmy laptopa Xnote W320SS z 13" matrycą IPS w następującej konfiguracji:

 

 

 

Tutaj należy od razu zaznaczyć, że jeśli ktoś decyduje się na zakup komputera od Xnote, może (prawie) dowolnie zmieniać powyższą konfigurację. Co więcej: firma nie plombuje swoich komputerów, co oznacza, że takie rzeczy jak dołożenie kolejnej pamięci RAM, czy montaż większego dysku możemy wykonać samodzielnie, bez odsyłania komputera do serwisu, nie martwiąc się przy tym o utratę gwarancji.

W230SS to niewielkich rozmiarów laptop dla graczy. Tak jak wszystkie inne modele Xnote'a, zbudowany został w oparciu o kadłub marki Clevo (z tych samych kadłubów korzysta np firma XMG), który jest zbyt duży, żeby uznać go za ultrabooka, jednak zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co przy powyższej konfiguracji sprzętowej jest po prostu warunkiem koniecznym.

Wygląd i jakość wykonania

 

Pokrywa matrycy pokryta jest ciemnoszarym plastikiem, który w dotyku przypomina nieco gumę. Na jej środku znajduje się bardzo klasycznie wyglądające logo producenta. Wnętrze z kolei wykonane jest z matowego tworzywa w kolorze srebra - jedynym odcinającym się elementem wnętrza (nie licząc samej matrycy) jest czarna klawiatura z białym podświetleniem.

 

Nie jestem zbyt wielkim fanem klawiatur wyspowych, jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, jednak podczas testowania W230SS nie sprawiała mi ona zbyt wielkich problemów. Klawiaturę, jak większość rzeczy, które dotyczą wyglądu maszyny Xnote'a można określić jako klasyczną - klasyczna czcionka, klasyczny skok, klasyczne, neutralne podświetlenie - to nie jest laptop, w którym prawie wszystko podświetlane jest 16 milionami kolorów. Jeśli komuś nie podoba się zbyt krzykliwy wygląd większości laptopów dla graczy, z pewnością zainteresuje się tą marką.

 

Kanciasta obudowa skrywa w sobie również dwa głośniki marki Onkyo, które jak na "laptopowe realia" zapewniają całkiem niezły dźwięk stereo, jednak jeśli komuś zależy na wysokiej jakości dźwięku, z pewnością podłączy do laptopa swoje słuchawki, lub zestaw głośników zewnętrznych.

 

Porty umieszczono na obu krawędziach obudowy. Z prawej znalazły się trzy porty USB 3.0, HDMI, VGA, RJ-45 oraz gniazdo na zasilacz. Z lewej, oprócz sporego wylotu powietrza, umieszczono gniazda audio i jeden port USB 2.0. Do tego dochodzi jeszcze czytnik kart pamięci (SD+MMC) zamontowany z przodu.

13-calowa matryca IPS, z LED-owym podświetleniem wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i robi to naprawdę nieźle. Jakość wyświetlanego obrazu jest niesamowita i sprawia, że momentami człowiek żałuje, że nie zdecydował się na maszynę z większym ekranem. 13-calowy laptop dla graczy (chociaż nie tylko dla nich - sprzęt Xnote'a jest popularny wśród grafików, inżynierów, architektów i... polskich wojskowych) ma tą niezwykle ważną zaletę, że jest bardzo mobilny. Bez problemu zmieści się do torby/ plecaka i bez problemu pozwoli się przetransportować z punktu A do punktu B. Wracając do domu, zawsze można podłączyć laptopa pod większy monitor. Ma to o wiele więcej sensu, niż kupowanie 17-calowego laptopa, tylko po to, żeby przez cały okres użytkowania stał u nas na biurku. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem jest desktop, ale to temat na zupełnie inny tekst.

Nastepna strona » 1 2

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse