Kategorie

Akcesoria

Seagate FreeAgent GoFlex TV

Niewielki odtwarzacz umożliwiający odtwarzanie plików multimedialnych przez sieć LAN lub znajdujących się na zewnętrznym dysku twardym albo pendrivie podłączonym do złącza USB. Dyski zewnętrzne Seagate FreeAgent GoFlex można umieścić w stacji dokującej zamiast łączyć je z odtwarzaczem za pomocą

08.07.2010

Odtwarzacz FreeAgent GoFlex TV firmy Seagate jest częścią linii produktów obejmujących m.in. zewnętrzne dyski twarde FreeAgent GoFlex, których test przeprowadzony w naszym Laboratorium prezentowaliśmy tutaj . Są to jedyne dyski, które można zainstalować wewnątrz tego odtwarzacza. Co prawda gniazdo widoczne po uchyleniu klapki to niemal standardowe złącze SATA z zasilaniem ale po pierwsze zainstalowany tam zwykły wewnętrzny dysk twardy będzie „wisiał” na samym złączu, a po drugie częste podłączanie i odłączanie nośnika ze zwykłym interfejsem SATA może doprowadzić do jego uszkodzenia. W przeciwieństwie do nośników z serii Seagate GoFlex w standardowych HDD nie jest ono bowiem wzmocnione (szczegóły w artykule którego link podajemy powyżej).

Urządzenie ma niewielkie wymiary i jest lekkie – nawet z dyskiem GoFlex waga nie przekracza 450 g. Można także odtwarzać pliki multimedialne zapisane na dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do złącza USB lub znajdujące się w sieci LAN albo WLAN (kartę WiFi na USB trzeba dokupić osobno). Oba porty USB znajdują się z tyłu. Wśród złączy znajduje się m.in. wyjście HDMI 1.3 (maksymalna rozdzielczość to 1080p), wyjście komponentowe i wyjście kompozytowe (przez przejściówki ze złączy typu jack 2,5”) oraz optyczne wyjście cyfrowego audio. Do sterowania urządzeniem służy przeciętnie wykonany pilot o stosunkowo małej liczbie klawiszy, które nie są podświetlane, co utrudnia obsługę odtwarzacza w ciemności. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku, nie wystąpiły również żadne problemy z płynnością w przypadku materiałów wideo Full HD. Jest to urządzenie kompatybilne z praktycznie wszystkimi formatami audio i wideo, które sprawdzaliśmy w naszym laboratorium. Widać poprawę w stosunku do odtwarzacza FreeAgent Theater+ tego samego producenta – nie występują już żadne problemy z odtwarzaniem plików MKV. Odtwarzacz umożliwia m.in. dostęp do klipów w serwisie YouTube oraz zdjęć w serwisach Flickr i Picasa. Niestety wprowadzanie znaków za pomocą klawiatury ekranowej nie jest zbyt wygodne, zwłaszcza, że ma ona układ alfabetyczny, a nie QWERTY. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko. Obsługiwane są napisy w formatach TXT, SRT i SUB. Polskie znaki nie są w nich jednak poprawnie prezentowane. To samo dotyczy nazw folderów i plików – poprawnie wyświetlana jest jedynie litera „ó”, zamiast pozostałych widać tylko puste miejsca. Menu ekranowe ma estetyczny wygląd, a nawigacja po nim jest intuicyjna i nie sprawia żadnych trudności. Odtwarzacz pracuje cicho, także jeżeli w gnieździe zamontowany jest dysk twardy GoFlex. Przeciętny pobór mocy wynosi 9,4 W podczas wyświetlania menu i 11,9 W podczas odtwarzania filmu. Chociaż z tego odtwarzacza najbardziej zadowoleni będą użytkownicy dysków zewnętrznych Seagate GoFlex, to jednak polecamy go także pozostałym. Wszystkie inne dyski trzeba będzie po prostu podłączać przez porty USB.

Marek Grzybowski

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse