Kategorie

Akcesoria

Linksys WAG320N

Linksys WAG320N jest urządzeniem o stabilnym i silnym sygnale zarówno w paśmie 5 GHz jak i popularnym 2,4 GHz. Oprócz wysokiej wydajności również duży plus należy się za jego design. Estetyczny wygląd oraz wbudowane anteny powodują, że nie będziemy musieli chować go na szafie jak ma to miejsce z

14.05.2010

Mniej lub bardziej rozbudowane sieci komputerowe stały się nierozłączną częścią wyposażenia naszych domów. W obecnych czasach już prawie każdy domownik posiada własny komputer mobilny bądź stacjonarny. W sieciach często są umieszczane również drukarki, urządzenia typu NAS, radia odtwarzające muzykę prosto z Internetu czy nawet telewizory. Aby umożliwić odpowiednie transfery wewnątrz domowej infrastruktury potrzebne są wydajne routery. Na podstawie naszych testów jesteśmy w stanie powiedzieć  jak dany produkt poradzi sobie z w środowisku zarówno sieci LAN czy w trakcie pracy w sieciach WiFi działających w standardach 802.11n oraz g.

Wygląd prezentowanego przez nas Linksysa WAG320N od momentu otworzenia opakowania zachwyca. Estetycznie wyglądająca czarna obudowa w najwyższym punkcie ma zaledwie 34 mm wysokości. Routerowi dodatkowej lekkości nadaje opływowy kształt daleki od znanych nam dotychczas prostokątnych pudełek. Jak przystało na urządzenie z górnej półki wszystkie jego anteny zostały umieszczone wewnątrz obudowy.
Na lśniąco czarnej obudowie routera znajdziemy siedem ikonek informujących nas o wykonywanych obecnie przez urządzenie czynnościach. W momencie gdy dany port/funkcja nie jest wykorzystywana jej ikona zlewa się idealnie z obudową, natomiast po jej uaktywnieniu podświetlana jest niebieskimi bądź zielonymi diodami.

Średnia prędkość transmisji kablu Ethernet jest zbliżona do modeli DIR-855 oraz Netgear WNDR3700
Średnia prędkość transmisji kablu Ethernet jest zbliżona do modeli DIR-855 oraz Netgear WNDR3700

 

Po odwróceniu routera na tylnej jego części znajdziemy standardowo cztery złącza pozwalające na podłączenie komputerów (LAN 1000 Mbps) oraz jedno złącze ADSL2 (RJ-11). W prezentowanym dziś Linksysie istnieje również możliwość przekonwertowania pierwszego ze złączy LAN w WAN Ethernet. Dzięki temu zabiegowi WAG320N staje się wyjątkowo uniwersalnym urządzeniem.

Zgodnie z najnowszymi trendami nie zabrakło tu również złącza USB 2.0 umożliwiającego podłączenie zewnętrznego dysku twardego oraz jego współdzielenia w sieci. Podobnie jak w większości routerów, tak i w tym modelu Linksysa przycisk reset umieszczony został na tylnym panelu urządzenia.

Przepustowość sieci WiFi w modelu WAG320N jest bardzo wysoka. Jedynie WRT610N oferuje lepsze transfery
Przepustowość sieci WiFi w modelu WAG320N jest bardzo wysoka. Jedynie WRT610N oferuje lepsze transfery

 

Menu Linsysów jest jednym z bardziej przemyślanych a także idealnie wykonanych. Wszystkie funkcje oferowane przez router (a jest ich naprawdę sporo) zostały pogrupowane wyjątkowo intuicyjnie, dzięki czemu nawet osoby które nie miały wcześniej do czynienia z tym typem urządzeń nie powinny mieć najmniejszego problemu w czasie pierwszej konfiguracji. W razie problemów z pomocą przyjdzie nam rozbudowany podręcznik użytkownika napisany we wszystkich europejskich językach w tym polskim.
Wydajność Linksysa WAG320N jest na najwyższym poziomie. W tekście prezentujemy zaledwie część wyników przeprowadzonych w czasie naszych testów, natomiast po pełne ich zestawienie zapraszamy do działu rankingi.

Również pod względem poboru prądu 320tka należy do czołówki.
Również pod względem poboru prądu 320tka należy do czołówki.


Jeżeli lubicie nowocześnie wyglądające produkty, wysoką wydajność oraz szeroki wachlarz  oferowanych możliwości to prezentowany przez nas dziś produkt powinniście umieścić na najbliższej liście zakupów. Niestety humor może trochę popsuć cena. W zależności od sklepu przyjdzie nam bowiem zapłacić za niego od 410 do nawet 540 zł.

Grzegorz Glonek

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse