Kategorie

Foto-Video

Wygodny, średniej wielkości plecak fotograficzny z miejscem na tablet.

Test: Case Logic Luminosity Medium DSLR + iPad

Ten test trwał kilka miesięcy i miał wyjątkowo praktyczny charakter. Sprawdziliśmy jeden z najnowszych i najciekawszych plecaków fotograficznych firmy Case Logic – nieraz w bardzo trudnych warunkach.

16.03.2015

 

 

Nieskromnie stwierdzę, że mam już pewne doświadczenie w korzystaniu z plecaków fotograficznych – różnych producentów, różnych rozmiarów i z różnymi rozwiązaniami technicznymi. Dlatego do testu plecaka firmy Case Logic podchodziłem na chłodno – dość szybko wychwytując zarówno zalety, jak i wady tego produktu. Ponieważ jednak miałem okazję używać go przez dobrych kilka miesięcy, mogę też stwierdzić jeszcze jedno – ten plecak zdecydowanie zyskuje na bliższym poznaniu i sprawdza się nawet podczas intensywnego wykorzystywania.

 

Ale po kolei...

System nośny

Case Logic Luminosity Medium DSLR + iPad wyposażony jest w dwa tradycyjne paski na ramiona oraz niezbyt sztywny pas biodrowy. Pasy na ramiona są świetne – mają odpowiedni kształt i sztywność, są szerokie i wyściełane od wewnątrz materiałem zapewniającym dostęp powietrza. W połączeniu dobrze ukształtowanymi "plecami" sprawia to, że mogę uczciwie określić ten plecak jako jeden z najwygodniejszych, jakie kiedykolwiek zdarzało mi się nosić.W razie potrzeby oba paski można też spiąć na klatce piersiowej.

 

 

Z dwoma małymi zastrzeżeniami: pas biodrowy jest nieco zbyt cienki i miękki, dlatego trzeba zapinać go bardzo mocno, jeśli chce się przenieść ciężar plecaka na biodra. Ja jednak zazwyczaj po prostu tego paska nie używałem – to nie jest duży plecak, więc nigdy nie wydawało mi się, by jego ciężar (nawet po całkowitym wypełnieniu) wymagał wspomagania pasem biodrowym. Po drugie – przydałyby się jakieś nieduże kieszonki czy to na paskach na ramiona, czy też na pasie biodrowym.

Mimo to ogólnie pod względem wygody noszenia moja ocena subiektywna ocena tego plecaka jest bardzo wysoka.

Nastepna strona » 1 2

|

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse