Kategorie

Foto-Video

Niewygodny mistrz funkcjonalności.

Test: plecak fotograficzny Case Logic Kontrast

Za nami kolejny kilkumiesięczny test, podczas którego w praktyce, często w bardzo wymagających warunkach, testowaliśmy bardzo ciekawy plecak fotograficzny firmy Case Logic. Nazwa tego modelu – Kontrast – idealnie pasuje do opisania wniosków, jakie mamy po skończeniu testu.

20.02.2016

Tak jak w przypadku poprzedniego testu , ten artykuł nie powstał na zasadzie wzięcia plecaka do ręki, obejrzenia go dokładnie ze wszystkich stron, założenia na plecy, zdjęcia – i napisania gotowego materiału. Plecak Case Logic Kontrast (KDB-101) był przez nas naprawdę intensywnie wykorzystywany przez kilka miesięcy – w różnych częściach świata, w różnych warunkach pogodowych i terenowych, z różnego rodzaju sprzętem. Mocno eksploatowaliśmy go także na Fotospacerach , podczas których naprawdę nie ma czasu na troskliwe opiekowanie się czymś takim, jak plecak fotograficzny.

A jednak po tym wszystkim Case Logic Kontrast wygląda właściwie jak nowy. OK, przykurzył się nieco tu i ówdzie i pobrudził, gdy nosiłem go w Starej Papierni czy też w Forcie Bema, ale po otrzepaniu jedynym śladem zużycia, jaki na nim widać, są zadrapania na grubej, gumowanej osłonie dołu plecaka. Natomiast to, co w plecaku najważniejsze – wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie, suwaki, klamry – wszystko działa bez zarzutu i nie uległo choćby najmniejszemu zniszczeniu. A zatem po kolei...

System nośny

Pierwsza niespodzianka – Case Logic Kontrast nie jest wyposażony w pas lub choćby pasek biodrowy – cały ciężar plecaka cały czas spoczywa wyłącznie na naszych ramionach. Pocieszające jest tylko to, że pasy naramienne możemy ustabilizować dodatkowym paskiem spinanym na klatce piersiowej, z wygodnie działającym systemem regulacji pionowej.

 

Z tyłu plecaka umieszczone zostały dwa wyściełane pasy, pozostawiające miejsce na wentylację w okolicach kręgosłupa, oraz trzecie, szersze miękkie wytłoczenie u dołu. Same pasy naramienne również są wystarczająco szerokie i sztywne, by można było oczekiwać dość wysokiego komfortu noszenia plecaka. Ale niestety, bez jakiegoś owijania w bawełnę muszę stwierdzić, że to najmniej wygodny plecak (jakikolwiek, nie tylko fotograficzny), jaki zdarzyło mi się nosić w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Jest kiepsko, a gdy do umieszczonej z tyłu kieszeni włożymy choćby niedużego laptopa, robi się wręcz bardo kiepsko. Trochę za sprawą sztywnego dołu, trochę poprzez fakt niezbyt ergonomicznego zaprojektowania tylnej ścianki plecaka Case Logic Kontrast nosi się trochę tak, jak tornister dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole i żadne kombinacje z regulacją długości pasów naramiennych specjalnie tego nie poprawiają. Próbowaliśmy różnych ustawień, ten plecak przymierzało wiele osób mających duże doświadczenie z noszeniem tego typu akcesoriów na profesjonalnym, outdoorowym poziomie, ale mimo prób różnorakich regulacji zawsze efekt był podobny – słaby. Choć oczywiście tragedii nie ma, ten plecak spokojnie nadaje się nawet na średniej długości wycieczkę, ale mogło by być jednak znacznie lepiej, chociażby w porównaniu do innych plecaków tej firmy.

Ale jest jeszcze druga strona tego medalu – niezwykła użyteczność i bardzo praktyczna podstawa plecaka. Wygoda wygodą, ale fakty są takie, że w ostatnich kilku miesiącach to właśnie ten plecak brałem ze sobą na wiele wypraw fotograficznych, mimo że miałem możliwość zabrania innych, znacznie wygodniejszych podczas noszenia akcesoriów na sprzęt fotograficzny. Czemu? Ze względu na jego wspaniałą funkcjonalność.

Nastepna strona » 1 2

|

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse