Kategorie

Notebooki

Samsung NP- N140 KA01PL

Cicho pracujący notebook zamknięty w starannie wykonanej, estetycznej obudowie. Został wyposażony w standardowy zestaw podzespołów i złączy.

04.11.2009

Wśród producentów netbooków, ale nie tylko, panuje ostatnio moda na przedłużanie czasu pracy na baterii. W wyścigu o prym w tej jakże ważnej sprawie każdy wypada inaczej. Jedne urządzenia potrafią działać bardzo długo na baterii, w innych długa praca jest czymś, o czym użytkownik może tylko pomarzyć. Mieliśmy okazję przetestować netbooka Samsung N140, który w tej rywalizacji plasuje się gdzieś po środku stawki z wynikiem blisko dziewięciu godzin pracy na akumulatorze. Oczywiście jest to wynik godny uznania.

Niska wydajność graficzna, ale i tak lepsza niż u konkurencji.
Niska wydajność graficzna, ale i tak lepsza niż u konkurencji.


Oprócz długiego czasu pracy bez zasilania urządzenie Samsunga nie wyróżnia się niczym specjalnym wśród modeli konkurencyjnych firm. Jest lekkie (ok. 1,2 kg), ale to w netbookach standard, ma wszystkie niezbędne porty, które można umieścić w niewielkiej obudowie. Wyposażony został w standardowy zestaw podzespołów: procesor Intel Atom N270, zintegrowana karta graficzna Intel GMA 950, jeden gigabajt pamięci RAM z możliwości łatwego rozszerzenia do dwóch.

Dobra wydajność zastosowanego dysku twardego. Znów konkurenci zostali w tyle.
Dobra wydajność zastosowanego dysku twardego. Znów konkurenci zostali w tyle.


Jak na firmę, która chce zawojować rynek IT swoimi produktami przystało, netbook został wykonany z dobrej jakości materiałów i z dużą precyzją. Nic się nie ugina, nie trzeszczy oraz nie nagrzewa, nawet przy długiej pracy. Jedynie lakierowana powierzchnia obudowy matrycy będzie wymagała częstego czyszczenia. Zostają na niej bardzo widoczne ślady użytkowania w postaci odcisków palców. 

Długi, ale nie najdłuższy czas pracy na baterii. Asus jest lepszy, nie wspominając już o MSI.
Długi, ale nie najdłuższy czas pracy na baterii. Asus jest lepszy, nie wspominając już o MSI.


Dodatkowo N140 pracuje cicho i stabilnie. Dzięki jednemu z trzech portów USB, można w prosty sposób naładować baterię w urządzeniach, które możemy podłączyć do portu USB. Możemy to uczynić nawet gdy netbook jest wyłączony. Wszystko to sprawia, że za przyzwoitą cenę dostajemy do użytku bardzo dobrze działające urządzenie.

Jarosław Niemyjski

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse