Kategorie

Podzespoły PC

Zupełnie nowy ranking w 100 procentach oparty na testach wykonanych w laboratorium CHIP.

Szukasz wydajnej karty graficznej? Sprawdź nasz ranking!

Karta graficzna to szalenie istotna część naszego komputera. Odpowiada za płynne wyświetlanie interfejsów, filmów a przede wszystkim gier. Ale która jest najlepsza? A która najbardziej efektywna kosztowo? Zapraszamy do naszego rankingu!

11.05.2015

Karta graficzna od dawna jest co najmniej równie istotna dla osoby składającej komputer, co mikroprocesor czy pamięć operacyjna. Gracze wręcz niejednokrotnie dysponując ograniczonym budżetem wolą zaoszczędzić na innych podzespołach, by ich „grafa” była na najwyższym poziomie.

Trudno się dziwić: karta graficzna zajmuje się w komputerach PC najbardziej złożonymi przeliczeniami, odpowiadając za realizm wizualny w grach. Wydajność karty to jednak nie wszystko. Równie istotne są ile ta zużywa prądu, jakim zestawem złącz dysponuje i jak skuteczne (a zarazem ciche) chłodzenie zdecydował się zamontować jej producent.

Co więcej, najnowsze, najbardziej wydajne karty graficzne często różnią się wydajnością od starszych sióstr raptem o kilka lub kilkanaście procent, a ich cena wzrasta nawet… 10-krotnie. Jak się w tym wszystkim rozeznać?

Z pomocą niech przyjdzie nasz ranking kart graficznych, który właśnie uzupełniliśmy o 72 nowe modele! Znajdziecie go pod tym linkiem .

|

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse