Kategorie

Sprzęt mobilny

- sześciocalowy pilot

Blow GPS62YBT AM PL - sześciocalowy pilot

Dla niektórych duże gabaryty to niewątpliwa zaleta, na zasadzie większe=lepsze. Czy tak jest w istocie? W tym wypadku zależy to od wielkości przedniej szyby. Na pewno uprzyjemni to korzystanie z nie nawigacyjnych zdolności tego sprzętu.

29.12.2011

Blow GPS62YBT to spora, sześciocalowa nawigacja samochodowa dostępna na rynku z mapą Europy, Polski lub bez map. Nawigacja ta współpracuje z AutoMapa Traffic i udostępnia funkcję DUN (Dial-Up Networking), która umożliwia ominięcie korków. Dzięki połączeniu z naszym telefonem komórkowym przez Bluetooth nie tylko odbierzemy informacje o utrudnieniach w ruchu, ale i stworzymy zestaw głośnomówiący. Oprócz głównej funkcji prowadzenia do celu urządzenie umożliwia też rozrywkę. Mamy możliwość oglądania zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów, czytania e-booków oraz pogrania w kilka nieskomplikowanych gier. To wszystko oczywiście na postoju. Może oprócz muzyki, którą zawsze możemy słuchać w tle. Nawigacja ma nadajnik FM, dzięki czemu nagrania, komunikaty i telefon usłyszymy przez głośniki samochodowe. Do dyspozycji mamy też wejście wideo - gniazdo Jack 2.5, gdzie możemy podłączyć np. kamerę cofania.

Testowany w naszym laboratorium model miał zainstalowaną AutoMapę Polski. Zaletą mapy rodzimego producenta są niewątpliwie częste aktualizacje danych. Szczególnie gdy remonty dróg wyrastają jak grzyby po deszczu. Ponad 3 mln punktów adresowych w naszym kraju sprawia, że nawet w małych miejscowościach możemy się spodziewać prowadzenia niemal do samych drzwi. Bardzo dobra baza punktów POI znacznie usprawnia wyszukiwanie interesujących nas miejsc. Za mapy urządzenie otrzymuje wysokie noty.

Sześć cali czyli ponad piętnaście centymetrów ekranu robi wrażenie. Kwestia tylko czy nie będzie rozpraszać kierowcy. Na szczęście wraz z dużym ekranem mamy całkiem przyzwoitą rozdzielczość dzięki czemu obraz jest całkiem ostry. Na słońcu jednak widoczność nie jest już tak rewelacyjna, podobnie ma się sprawa z kątami widzenia. Może to tworzyć nieporozumienia jeśli rodzeństwo dzieci na tylnym siedzeniu postanowi wspólnie obejrzeć bajkę. Niemniej jednak obudowa jest na tyle solidna, że powinna to wytrzymać.

Nawigacja Blow GPS62YBT to warta rozważenia propozycja. Dla niektórych duże gabaryty to niewątpliwa zaleta. Dla sporej części użytkowników niezbyt dużych pojazdów telewizor na przedniej szybie może okazać się zbyt rozpraszającym uwagę pomocnikiem.

Robert Dutkiewicz

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse