Kategorie

Sprzęt mobilny

UMI Iron

Smarfon z systemem operacyjnym Android oraz wyświetlaczem LTPS o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080×1920 pikseli. Wyposażony w aparat 13 Mp.

13.10.2015

Po mocnym UMI eMAX, chiński producent wprowadza na rynek bardzo estetycznie wykonany, zamknięty w metalowej obudowie model Iron.

Urządzenie wyposażone jest w ośmiordzeniowy układ MT6753 z 64-bitowymi rdzeniami Cortex-A53, przy czym wszystkie z nich mogą działać jednocześnie. Dodatkowo na pokładzie znalazły się 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Ekran o przekątnej długości 5,5 cala oraz rozdzielczości Full HD wykonany jest w technologii LTPS dzięki czemu pobiera mniej energii niż IPS, a zarazem zapewnia wysoką jasność i bardzo żywe kolory. Podobnie jak eMAX, Iron ma wbudowany modem LTE Cat 4, który umożliwia połączenia z szybkością do 150 Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s podczas wysyłania. Niestety nie wspiera on połączeń na kanale B20 (800 MHz), który od marca 2015 roku wykorzystywany jest przez Aero2 i Plusa.

 

Iron wyposażony został również w pulsometr i skaner oka. Pierwszy z nich, choć nie zawsze dokładny, przypadnie do gustu osobom aktywnie uprawiającym sport, pozwalając np. zmierzyć puls po treningu. Drugie z udogodnień zintegrowane jest z ekranem blokady i umożliwia odblokowanie telefonu tylko właścicielowi. Choć funkcja działa jak należy, to weryfikacja trwa dłużej niż zwykłe wpisanie PIN-u.

 

 

 

Pod ekranem nie znajdziemy przycisków pojemnościowych, nawigacja odbywa się za pomocą ekranu. Umieszczono pod nim natomiast pulsującą diodę powiadomień, która różnymi kolorami informuje nas o nieprzeczytanych SMS-ach, nieodebranych połączeniach czy stanie ładowania słuchawki. Umieszczony z tyłu 13-megapikselowy aparat rejestruje dobrej jakości fotografie i może nagrywać w rozdzielczości Full HD. Wspomagany jest on przez dwie diody doświetlające o różnych temperaturach barwowych. W zależności od warunków oświetlenia pomagają one zachować naturalne kolory na fotografiach.

Wydajność MT6753 jest niższa niż MT6752 z modelu eMAX, niemniej jednak zupełnie wystarczająca aby zapewnić płynne działanie aplikacji i większości gier. Duża pojemność RAM sprawia, że urządzenie działa płynnie nawet jeśli w tle uruchomimy wiele zadań. Aplikacja RootJoy umożliwia backup danych i instalację różnych ROM-ów.

 

 

 

 

 

UPDATE [25-09-2015]: Udostępniony przez producenta ROM w wersji 1.6, dostępny przez RootJoy, wprowadza kilka usprawnień i udogodnień:
1. działa czujnik Halla - ekran wyłącza się po zamknięciu pokrowca, włącza gdy otworzymy
2. dodana została opcja szyfrowania danych w pamięci urządzenia
3. poprawiony dźwięk 
4.  uruchomione przyciski pojemnościowe pod ekranem - wystarczy w ustawieniach zmienić typ przycisków, a znikną one z ekranu

Kilka rzeczy wciąż nie działa jak należy, ale mają być poprawione przez kolejny update oprogramowania:
1. HotKnot
2.  aplikacja aparatu zawiesza się przy przełączaniu na przednią kamerę, gdy trzymamy telefon poziomo
3. szybkość przesyłania przez USB nie jest najlepsza
4. brak miernika promieniowania UV, zapowiadanego przy premierze

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse