Kategorie

Wyświetlanie obrazu

Acer H5360

Projektor o rozdzielczości podstawowej 1280×720 wykorzystujący technologię DLP, który umożliwia projekcję stereoskopową (3D). Stosunkowo niewielkie wymiary i waga. Przeciętna jasność obrazu i współczynnik kontrastu. Wyjmowany panel sterujący jest jednocześnie pilotem na podczerwień. W trybie

15.04.2010

Acer H5360 to atrakcyjny cenowo projektor o rozdzielczości podstawowej 720p (1280×720) i stosunkowo małych rozmiarach. Zestaw złączy obejmuje m.in. wejścia HDMI i kompozytowe. W zestawie z projektorem znajduje się torba oraz kable D-Sub i kompozytowy. Wyjmowany panel sterujący jest jednocześnie pilotem na podczerwień, lecz jest mały, kanciasty i niewygodny. 

Wszystkie porównywane projektory wyświetlają obraz o zadowalającej jakości.
Wszystkie porównywane projektory wyświetlają obraz o zadowalającej jakości.

 

Obsługa tego projektora nie należy zatem do najprzyjemniejszych. Przejrzyste menu OSD umożliwia m.in. niezależną regulację składowych RGB oraz dopasowanie obrazu do koloru ściany (dostępne opcje: biały, jasnożółty, jasnoniebieski, różowy, ciemnozielony). 

Kontrast jest co najwyżej przeciętny w przypadku projektora Acer.
Kontrast jest co najwyżej przeciętny w przypadku projektora Acer.

 

Użytkownik ma do dyspozycji sześć predefiniowanych profili obrazu oraz trzy ustawienia temperatury barw. Ciekawą funkcją jest możliwość wyświetlania obrazu stereoskopowego (3D), pod warunkiem, że źródłem będzie komputer z odpowiednią kartą graficzną firmy Nvidia. Należy przy tym pamiętać, że potrzebne będą jeszcze specjalne okulary.

W trybie normalnym głośność porównywanych projektorów jest przeciętna.
W trybie normalnym głośność porównywanych projektorów jest przeciętna.

 

Zmierzona średnia jasność jest dość wysoka (866 ANSI lm), natomiast współczynnik kontrastu ma przeciętną wartość (ok. 752:1). Równomierność oświetlenia ekranu jest niezadowalająca i wynosi jedynie 82%. Zoom optyczny jest praktycznie pomijalny, gdyż wynosi jedynie 1,1×. Szum wentylatora chłodzącego lampę jest bardzo cichy w trybie ekonomicznym, w trybie normalnym zależy od tego czy wybrany jest np. jasny czy filmowy profil ustawień.

Marek Grzybowski

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse