Kategorie

Wyświetlanie obrazu

Optoma HD20

Jeden z najtańszych na rynku projektorów Full HD (rozdzielczość 1920×1080) o wysokim kontraście i raczej przeciętnej jasności obrazu, jednak całkowicie wystarczającej podczas wyświetlania filmów w zaciemnionym pomieszczeniu. Cicha praca wentylatora w trybie ekonomicznym. Brak tzw. efektu tęczy mimo

27.01.2010

Najtańszy na naszym rynku projektor o rozdzielczości podstawowej Full HD (1920×1080) zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Wśród złączy znajdują się m.in. dwa wejścia HDMI i wejście wideo komponentowe. Nie ma złącza S-Video, które oferuje jednak zdecydowanie niższą jakość obrazu.

Jak przystało na porządny projektor do kina domowego, urządzenie nie ma wbudowanego głośnika, który byłby w stanie emitować dźwięk o co najwyżej miernej jakości. Wygodny pilot zdalnego sterowania ma klawisze podświetlane na błękitno. Znajdują się wśród nich przyciski umożliwiające szybki dostęp do często używanych opcji (zmiana trybu wyświetlania czy jasności lampy) bez potrzeby odnajdywania ich w menu OSD.

Obraz jest ostry, także na krawędziach, nie mamy zastrzeżeń co do wierności odwzorowania kolorów. Chociaż jest to projektor wykorzystujący technologię DLP, nie zaobserwowaliśmy tzw. efektu tęczy, który często jest najbardziej irytującą wadą tego typu projektorów. Deklarowany przez producenta współczynnik kontrastu to skromne 500:1, jednakże testy wykazały, że wartość ta jest dużo wyższa i wynosi ponad 1805:1. Zmierzona średnia jasność obrazu wynosi ok. 595 ANSI lumenów. Niby niedużo, lecz jest to wartość jak najbardziej zadowalająca w przypadku projektora, którego podstawowym przeznaczeniem jest wyświetlanie filmów w domowym zaciszu.

W trybie ekonomicznym projektor jest cichy, natomiast w trybie jasnym szum wentylatora chłodzącego lampę staje się wyraźnie słyszalny.

Marek Grzybowski

< poprzedni | następny >

Zobacz także

Kategorie

© Copyright 1993-2013 Burda Communications Sp. z o.o.
Powered by Treehouse