Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Jakie antywirusy kupujemy najcześciej?

Najchętniej sięgamy po kompleksowe rozwiązania antywirusowe

Jakie antywirusy kupujemy najcześciej?

Dystrybutor oprogramowania Omegasoft.pl przygotował ranking sprzedaży programów antywirusowych. Jakie oprogramowanie cieszy się największą popularnością wśród użytkowników?

 

Najchętniej sięgamy po kompleksowe rozwiązania antywirusowe
Najchętniej sięgamy po kompleksowe rozwiązania antywirusowe

Ranking powstał w oparciu o sprzedaż w styczniu i lutym 2012. Celem rankingu było zestawienie sprzedaży oprogramowania antywirusowego w wersji podstawowej i kompleksowych rozwiązań typu „Internet Security”. Wyraźnie zarysowuje się przewaga w wyborze usług kompletnych, bez względu na producenta oprogramowania. Jedynie antywirus Panda, który oferuje firewall w wersji podstawowej programu, konkuruje z kompleksowymi zabezpieczeniami tego samego producenta.

 

Wyraźna tendencja wynika przede wszystkim z nieznacznych różnic cenowych między podstawowymi i rozszerzonymi wersjami oraz zwiększającą się świadomością użytkowników, którzy rozumieją problem bezpieczeństwa w sieci. Szczególnie istotny dla użytkowników jest aspekt bezpieczeństwa danych i transakcji internetowych. Wymieniając drzwi na antywłamaniowe, pamiętamy również o wymianie okien na bezpieczne – komentuje wybór klientów Krzysztof Żak, dyrektor handlowy Omegasoft.pl

 

Według Omegasoft, najlepiej sprzedaje się antywirus G-Daty
Stosunek sprzedaży kompleksowego oprogramowania do podstawowej wersji antywirusa

 

W zestawieniu porównana została sprzedaż antywirusów z grupy standard (F-secure Antyvirus, Eset Nod32, G-Data AntyVirus, Panda Antyvirus Pro, Norton  Antivirus) oraz pakiety kompleksowo chroniące nasze komputery - typu Internet Security i wyższe (F-Secure Internet Security, Eset Smart Security, G-data Internet Security/Global Protection i Symantec Internet Security/Norton 360).

Pierwsze dwa miesiące roku to również wzrost sprzedaży oprogramowania antywirusowego wszystkich producentów o ok. 20% w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2011. Wzrost ten można tłumaczyć kontrowersjami powstałymi wokół porozumienia ACTA, a w szczególności informacjami w mediach o działalności hackerów. Zarówno zwiększona ilość zapytań o bezpieczeństwo, jak i samej sprzedaży oprogramowania, była reakcją klientów na napływające z mediów niepokojące informacje – analizuje Krzysztof Żak.

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Gość IP: 195.75.73.* 2012.04.02 15:56
Świetna robota. Wrzucony wykres, który pokazuje stosunek sprzedaży (jak mniemam) samego antywirusa do kompletnego rozwiązania dla poszczegolnych producentów i podpis, że najpopularniejszy jest G-Data tak, jakby to z tego wykresu wynikało. Może ciekawszy byłby wykres porównujący całkowitą sprzedaż danego producenta?
Gość IP: 83.4.134.* 2012.04.02 16:05
A jakie to ma znaczenie? :D
Gość IP: 87.205.101.* 2012.04.02 16:18
Artykuł z którego nie wynika nic. Żenada.
Gość IP: 83.9.71.* 2012.04.02 16:18
Ten logiczny absurd ma na celu promowanie sprzedawcy tych programów - firmy Omegasoft.pl. Jeden z gorszych rodzajów kryptoreklamy. Żenujące!
Gość IP: 88.91.75.* 2012.04.02 17:10
A ja używam Microsoft Security Essentials za DARMO. Chwalę sobie i polecam wszystkim. Nie zamula, mozna zapomnieć, że jest w ogóle zainstalowany. Wcześniej używałem jednego z wymienionych w artykule i "czuło" się jego obecnosc.
Gość IP: 89.68.116.* 2012.04.02 19:12
Nikt nie kupuje antywirusow, poza firmami. A tam najczesciej liczy sie cena, a nie producent. Zreszta caly ten soft antywirusowy to jeden wielki pic na wode.
Gość IP: 80.5.115.* 2012.04.02 19:54
Po pierwsze osoba ktora stwierdzila, ze nikt nie kupuje antyvirusow jest debilem. Mam kilka komputerow w rodzinie i po tym jak uratowaly mi zdrowie i nerwy, po prostu legalnie kupuje wersje wielostanowiskowe.

Po drugie: dlaczego nie ma slowa o prawdziwych rozwiazaniach, fakt, moze nieco kosztownych, ale skutecznych. (chociazby NOD, ktory uwazalem za dobry - nie zauwazyl przyniesionego na paluszku USB skurczybyka)

Polecam Kaspersky a przede wszystkim AVG.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.04.02 22:24
a gdzie AVG?znajomy kupił pakiet 50 licencji do swojej firmy a w mojej zakupiono na 250 stanowisk
lekki wygodny szybki i dobrze zabezpiecza
no i jeden z najtańszych
Gość IP: 89.68.145.* 2012.04.02 22:26
Gość IP: 89.68.116.* 2012.04.02 19:12

dla ciebie to pic na wodę bo nie masz pojecia o zagrozeniach
i owszem kupują firmy bo niestety darmowych rozwiazań brak - w domu mam darmowego avg od lat
w firmie płatną wersję i bardzo czesto coś wykrywa na wielu komputerach bo niestety w mojej firmie bardzo duzo korzysta się z nosników przenośnych
piotrasta
piotrasta 2012.04.02 23:19
po co wogule ten wykres?
acomp
acomp 2012.04.03 09:07
Zwykła kryptoreklama w celu sprzedaży oprogramowania antywirusowego.Ja proponuję antywirusy darmowe/nie reklamuję żadnego/ które doskonale spełniają swoją rolę a moi klienci są zadowoleni.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.04.03 10:49
acomp a jaki proponujesz darmowy antywirus do firmy?
najlepiej żeby miał centralne zarzadzanie?
Gość IP: 82.46.169.* 2012.04.03 12:30
Pół żartem, pół serio - Linux: centralne zarządzanie przez SSH ;)
Gość IP: 83.18.77.* 2012.04.03 12:34
Microsoft Security Essentials jest dobry ale uległa zmianie forma licencjonowania- według zapisu ze strony MS: "Program Microsoft Security Essentials jest dostępny dla małych firm z maksymalnie 10 komputerami.Do ochrony firm korzystających z większej liczby komputerów niż 10 przeznaczony jest program Microsoft Forefront Endpoint Protection." W każdej większej firmie za antywirusa trzeba więc zapłacić.
funky_koval
funky_koval 2012.04.03 12:55
Nie ma darmowych rozwiązań posiadających konsolę. Za takie coś trzeba płacić.
AVG nie jest też najtańszym rozwiązaniem, a w testach też najlepiej nie wychodzi.
Według VB100 najlepiej wypadają G Data, TrustPort, Bitdefender. Pierwszy to zamulacz, drugi ledwo znany u nas, trzeci też muli ale można załapać się na ciekawą promocję jak kto zapyta. Nie zamulającym jest głównie Eset, ale coś za coś - ochrona kuleje.

Jakby kto byłby zainteresowany jakąś wycenką to niech pisze.
Gość IP: 83.20.168.* 2012.04.03 13:21
A gdzie Kaspersky? G-Data do niczego.
Gość IP: 87.206.160.* 2012.04.03 15:59
Super zestawienie hehe. A gdzie np. Kaspersky czy Mcafee. Po co publikować takie "coś" co informuje ile jakiego softu sprzedaje jakaś firma - bo jak dla mnie artykuł nie przestawia żadnej wiedzy na temat faktycznych upodobań użytkowników i tego, które AVki są popularne.
Gość IP: 83.28.77.* 2012.04.09 14:02
Dziwicie się. A to firma wrzuciła podsumowanie tego, co u nich się sprzedaje. BTW nie dziwi wysoki poziom f-secure - od kilku lat bardzo popularny w firmach, dobra ochrona i można negocjować cenę w zależności od ilości stanowisk (sam widziałem).
Gość IP: 89.67.112.* 2012.04.15 21:01
wykupilem niedawno kolejna licencje na f-secure, a widze ze znalazl sie wysoko w rankingu
Gość IP: 62.233.237.* 2012.04.16 11:05
Bo to akurat bardzo dobry program. Przekonałem się do niego co prawda dopiero niedawno. Ale jestem zadowolony.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 02.04.2012
ŹRÓDŁO: Omegasoft.pl
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4191
CENEO Kup Najtaniej
Whirlpool AWO/D 5720/P Whirlpool AWO/D 5720/P
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nike buty Elite Leather SI (444337-101) Nike buty Elite Leather SI (444337-101)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS X550Vb-Xo002H ASUS X550Vb-Xo002H
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Certech Super Benek Crystal Compact - gwiezdny pył 11,4l Certech Super Benek Crystal Compact - gwiezdny pył 11,4l
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG H6200 SAMSUNG H6200
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu