Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #2

Android Market

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #2

Telefonów z Androidem coraz więcej w kraju nad Wisłą, płatny Android Market jest już dla nas dostępny. Czas trochę pogrzebać i poszukać ciekawych aplikacji.

Kolejny tydzień, czas na kolejne 5 aplikacji! Ale najpierw chcieliśmy gorąco podziękować za Wasze sugestie, które w poprzedni czwartek zostawiliście w komentarzach. Wszystkie się przydały i na pewno nie zginą. W tym tygodniu, zgodnie z życzeniem przyjrzeliśmy się kilku gierkom. Zanim ktoś spyta: A gdzie Angry Birds?!? To odpowiem: u Maćka na blogu. A teraz, panie i panowie, oto aplikacje:

 

No i nasz cotygodniowy apel: jeśli używasz aplikacji, która Twoim zdaniem jest świetna i powoli odkrywasz, że nie potrafisz bez niej żyć - napisz coś o niej w komentarzach. Z góry dziękujemy.

 
Dodaj komentarz 16 komentarzy
Gość IP: 94.75.126.* 2010.10.21 17:30
dawno nikt nie trafil w moje gusta z wyborem aplikacji jak wy, tak trzymac chip!
Gość IP: 82.210.156.* 2010.10.21 20:56
Ok, oto lista moich ulubionych:
- RD3 - emulator automatu perkusyjnego i syntezatora przypominającego TB-303, fajny bo działa multiouch i można jednocześnie kręcić kolkoma gałkami, w markecie jest wersja demo którą można się pobawić
- Simon Tatham's Portable Puzzle Collection - pokaźny zestaw gier logicznych, świetny do poćwiczenia szarych komórek
- Thinking Space - podręczna aplikacja do robienia map myśli
- ipla - telewizja internetowa
- network discovery - prosty skaner sieci lokalnej, ze skanerem portów. Po znalezieniu usług ssh, http daje możliwość połączenia się
- DjvuDroid - program do odczytu plików djvu
- DopeWars - fajna gierka handlowa
- ConnectBot - klient ssh, telnet
- TiltMazes - fajna gra ala, labirynt, ale wymagające większego pomyślunku
- Audalyzer - prosty analizator widma
- Age Of Conquest - gra strategiczna
- Android System Info - pozwala podejrzeć wszystkie szczegóły dot. systemu
Gość IP: 82.210.156.* 2010.10.21 20:58
Jeszcze jak kogoś interesują gry to polecam obejrzeć ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=lqZ4nqzr45E
Gość IP: 46.112.244.* 2010.10.21 21:29
Powiedzcie mi, proszę, jaka zatem jest przewaga androida nad starym już symbianem? Są tam liczne gry logiczne i inne, jest soft do oszczędzania baterii przez zarządzanie systemem, jest google translator (oraz inne) offlinowe oraz onlinowe, jest kupa aplikacji do radia internetowego, a w większości aparatów, także zwykłe (bezpłatne)... Czego więc brak? I nie piszcie - wydajności - bo dzisiejsze symbianowce mają przeszło 700mhz procki + akceleracje grafiki... dużo ramu itd (np. vivaz, ważąc przy tym poniżej 100g!!!) a przy niskich wymaganiach symbiana chodzą jak burza, mają świetne aparaty, kręcą videoHD, itd.

Jakoś się doszukuję, ale nie mogę znaleźć powodów, by smarta zmienić. Choć jedenego...
mazdac
mazdac 2010.10.21 22:04
dajcie rollover (podmiana obrazka) pod screenami z kodami QR-Code do marketu.
Gość IP: 83.4.60.* 2010.10.21 22:30
[testowane na Samsung i5700]

MORTPLAYER MUSIC - swietny odtwarzacz mp3 oparty na folderach a nie tagach. Duzo ustawien wygladu. Szybkie dzialanie i dodatkowy widget.

Archipelago - gra w ktorej zajmujemy samolotami wyspy i przejmujemy wyspy przeciwnika. Wciaga

Documents to Go - czyta pliki worda i excel-a. Wersja pelna pozwala na edycje.

Ethereal Dialpad - efekt, bajer, umilacz czasu lub uspokajacz. Dotykajac ekran generujesz pozytywne dzwieki. Dzieki dodatkom rozne ekrany do wyboru

Call of Duty Modern Warfare. Fajna gra nawiazujaca do gry na PC czy konsole. Widok nie 3d ale z gory. Mozna sie pobawic.

Launcher Pro (lub platny Launcher Pro plus) + Home switcher = nowy wyglad androida. Lekki i szybki pulpit i menu wraz z aplikacjami. Home switcher umozliwia szybkie przelaczenie miedzy standardowym np. Panteon-em a Launcher Pro.

Bluetooth file transfer - czyli przerzucanie plikow na inne urzadzenia przez bluetooth.

Angry Birds - :-)
tentomasz
tentomasz 2010.10.21 22:34
Gość IP:46.112.244.* 2010.10.21 21:29
"Powiedzcie mi, proszę, jaka zatem jest przewaga androida nad starym już symbianem?(...)"

Konstanty testuje Nokię N8 od jakiegoś czasu, więc być może się dać namówić na odpowiedź na to pytanie na swoim blogu, sam jestem ciekawy odpowiedzi :) Dla mnie to raczej kwestia gustu - nie można chyba obiektywnie stwierdzić, który system jest najlepszy - iOS, Symbian, Android, BBerry, Bada, czy Ubuntu na N900 :)

mazdac 2010.10.21 22:04
"dajcie rollover (podmiana obrazka) pod screenami z kodami QR-Code do marketu."

deal, od przyszłego tygodnia będą
Gość IP: 95.160.248.* 2010.10.21 23:16
Tym razem się już poprawiliści - są zdjęcia i opisy programów - tak trzymać!
Gość IP: 195.22.126.* 2010.10.21 23:16
http://runkeeper.com/android
Gość IP: 83.19.4.* 2010.10.21 23:23
Bez flame, ale przesiadka z Symbiana na Androida to jakby wsiadł do Mercedesa z automatem zamiast Poloneza. Tak się odczuwa zmianę - miałem kilka Symbianów i dzis firmową N97 czy C6 biorę do reki z odrazą... to zmiana nie MHz tylko jakby pustej flaszki na nowe Piwo...
To jak wekkend w telefonie... używasz i masz wolne...
Tak Ci po prostu powiem - trzeba wziażć do łapy i już nie wypucisz...a potem napisz: Re...
Gość IP: 46.112.214.* 2010.10.22 04:06
@Gość IP:83.19.4.* 2010.10.21 23:23
Rzecz w tym, że miałem xperie x10 przez miesiąc, i cudów nie widziałem.
Czy możesz odpowiedzieć RZECZOWO zamiast mętnych porównań, pustych epitetów, itd.?
Czemu nie zostałem przy Xperii? Z powodu baterii oraz rozmiarów (nie noszę na codzień marynarki...)

I jeszcze jedno. C6 ma 434Mhz, a vivaz 720. Trzymałeś kiedyś go w ręku? Oj, chyba nie bardzo...

Liczą się dla mnie konkrety.
No to podasz?
Gość IP: 213.77.7.* 2010.10.22 09:46
Ok po przesiadce z nokii na androida co mi się podobało:
- bardzo prosty, przejrzysty oraz intuicyjny interfejs użytkownika; twórcy starali się zunifikować UI pod względem wyglądu i sposobu obsługi:
http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/icon_design.html http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/widget_design.html http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/menu_design.html
- stosowa architektura przechodzenia między aplikacjami poprawiająca ergonomię: http://developer.android.com/guide/practices/ui_guidelines/activity_task_design.html
- nie trzeba rysików, joysticków itp. wszystko jest zaprojektowane do łatwej obsługi za pomocą paluchów
- system jest tak prosty, że nie wymagał żadnej instrukcji; np. myślisz, że jak coś klilkniesz to tak się stanie i rzeczywiście coś zaczyna działać tak jak chciałeś
- wiele pulpitów, które mają możliwość dostosowania; możesz dodać skróty aplikacji, widgety które wyświetlają np. aktualne dane pogodowe, wiadomości z facebooka itp.
- rozwijalny pasek notyfikacji - na górnej belce pojawia ci się ikonka przeciągasz palcem w dół i rozwija ci się lista zdarzeń: bateria w pełni naładowana, nieodebrane połączenie, przyszedł SMS, e-mail, klikasz na dany wiersz i od razu przechodzisz np. do odczytywania i SMS; w aplikacji SMS masz cały wątek rozmowy i nie musisz klikać odpowiedz na SMS, tylko piszesz tak jakbyś używał czata
Gość IP: 213.77.7.* 2010.10.22 09:47
- sporo przydatnych aplikacji było wbudowanych (SGS: odtwarzacz wideo większości formatów, mp3, świetne możliwości czytania pdf, doc, chm) - w symbianie miałem z tym problemy, miałem problemy z instalacją kodeków itp.
- dobra integracja z usługami googla; działa wyszukiwarka również wszystkiego na telefonie; działa wyszukiwanie głosowe; mapy, google earth, google talk, kalendarz itd.
- możliwość podmiany standardowych komponentów typu klawiatura dotykowa - używam swype które pozwala na pisanie bez odrywania palucha od ekranu, na prawdę da się szybko na tym pisać
- świetna stabilność, nigdy nie zdarzyło mi się, aby telefon zwisł i trzeba było robić restart; zresztą, aplikacje są od siebie odseparowane i działają w User Space; więc nawet gdy jakaś aplikacja z marketu jest niedopracowana i zwiśnie, to system wyświetli monit czy ją zamknąć i ją usuwa
- świetna przeglądarka (oparta na WebKit - niedawno Symbian też przeszedł na ten engine) -na prawdę wygodnie się z jej korzysta, np. powiększasz za pomocą paluchów tekst, a następnie pukasz dwukrotnie w ekran i tekst dopasowuje ci się tak do ekranu, że bez problemu możesz go przeczytać
Gość IP: 213.77.7.* 2010.10.22 09:47
- od strony programistycznej: łatwy dostęp do SDK, nie trzeba się rejestrować itd. możesz pisać w javie, ale równie dobrze w innych językach kompilowanych do bytecodu; dla bardziej wymagających aplikacji masz C/C++ lub cokolwiek innego (fortran? assembler?) co kompiluje się do kodu maszynowego; przy czym jak kodujesz w standardowym C, to nie jest tak, jak w symbianie: karkołomne konstrukcje, dziwne makra, szabony - api symbianowe to masakra
- system jest otwarty (niedawno symbian też się otworzył), każdy producent o ile nie chce mieć loga google może zainstalować go na własnym sprzęcie za darmo i dostosować go do własnych potrzeb; nad androidem nie trzyma pieczy jedna firma tylko OHA, google głownie rozwija ten system, ale również korzysta z pomocy partnerów; można się zapytać dla czego za darmo czy to się opłaca, google i inni i tak zarabiają na 0) partnerzy ze sprzedaży sprzętu 1) na aplikacjach i usługach 2) posiadacz marketu (google, amazon, samsung itd.) może pobierać prowizję od aplikacji 3) reklamy; czyli pomimo darmowości i otwartości da się zarobić
Gość IP: 82.160.23.* 2010.10.22 13:21
Do Gość IP:213.77.7.* - Nic dodac nic ujac. Swietne zestawienie, szczegolnie odnosniki do stron dla developerow.
Podpytam od razu. Jaki zestaw startowy (IDE + SDK) polecasz do rozpoczecia pisania czegos pod Androida i na jakiej platformie sa dostepne?
Gość IP: 188.33.147.* 2010.10.22 17:01
dzięki za odpowiedź. Nie ustosunkuje się do wszystkich twych wypowiedzi, bo nie mam na tyle czasu. Ale dodam, że VIVAZ ma nakładkę. To nie nokia! Jest wiele pulpitów, itd. A po zainstalowaniu SPB SHELL, jest full finger-friendly. Rysik został w pudełku od telefonu, jest świetna responsywność, super-intuicyjny UI (karuzela, dowolność ustawień wszystkich skrótów,i td.)
Nie wiem też o co ci chodzi, że coś klikasz to właśnie to się staje. Chyba tak jest wszędzie, w każdym razie na SE nie miałem z tym problemów.
SE daje preinstalowane wszystkie te aplikacje, co wypisałeś (pdf-reader, jakiś soft do dokumentów worda, excella itd, mapy googla i dwie różne nawigacje, jest aplikacja do filmów ze ŚWIETNYM kodekiem)
Jest synchro z facebookiem, klikając przychodzący sms (w spb shellu) od razu przechodzi gdzie trzeba
idealna stabilność. Telefon NIGDY się nie zawiesił. Mam pare miesięcy, bateria do 3ch dni.
Co do przeglądarki, używam oprery, nie narzekam (czy ty na tym symbianie cokolwiek instalowałeś?)
Co do programowania to nie wiem, bo się tym nie zajmuje, ale jest preinstalowany flash, i w nim się (tylko w nim) bawiłem. Jest ok.
System symbian też jest otwarty.

Odnoszę wrażenie, że porównujesz androida do symbiana jakiegoś modelu starej nokii. Ale vivaz i inne nowsze sprzęty, to nie ta klasa, wieeele się zmieniło, do jakich wniosków dojść możesz po przemyśleniu tego, co napisałem.

I jeszcze jedno, nie bronię symbiana (bo używałem różnych systemów) ale nie jaram się na androida ... bez powodu.
Bo jakiego?
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 21.10.2010
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 49259
CENEO Kup Najtaniej
Trust Urban Revolt Headset - Future Breeze (17556) Trust Urban Revolt Headset - Future Breeze (17556)
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Apple MacBook Pro 15 (MC721LL/A) Apple MacBook Pro 15 (MC721LL/A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cybex Solution X2 Fix Isofix 15-36 Kg Cybex Solution X2 Fix Isofix 15-36 Kg
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu