Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Windows Phone według operatorów "szansą na utarcie nosa Apple'owi"

Operatorzy komórkowi wiążą nadzieje z Microsoftem.

Windows Phone według operatorów "szansą na utarcie nosa Apple'owi"

Czemu telefonie tak chętnie promują Windows Phone, mimo iż nie sprzedaje się on najlepiej? Pojawia się coraz więcej głosów, że to wynik zmęczenia Apple’em.

 

Nokia i Microsoft mają wsparcie w operatorach komórkowych
Nokia i Microsoft mają wsparcie w operatorach komórkowych

Amerykańska telefonia komórkowa AT&T wydała olbrzymie pieniądze na marketing Lumii 900 i planuje wydać kolejne. Z kolei jej konkurent, Verizon Wireless, przyznał się, że blisko współpracuje z firmą Microsoft przy tworzeniu Windows Phone Apollo. Skąd taki afekt, skoro „kafelki” to wciąż margines rynkowy?

Współpracująca z Yankee Group analityk Katie  Lewies jako wyjaśnienie wskazuje artykuł w The New York Times. Według niego, operatorzy chcą utrzeć nosa Apple’owi i jego gigantycznemu wpływowi na rynek i przygotować się na jeszcze większą ekspansję Google’a, zwłaszcza po zakupie Motoroli. To jednak, według Lewies, tylko połowiczne wyjaśnienie.

Twierdzi, że operatorzy „mają szczerze dość słuchania rozkazów Apple’a”, a „iPhone’y to niebezpiecznie wysoka część wszystkich sprzedawanych urządzeń u operatorów”. Faktycznie, iPhone, operujący wyłącznie w sieci 3G, sprzedał się o wiele lepiej w Stanach Zjednoczonych niż wszystkie urządzenia w sieci 4G LTE razem wzięte. Przyłączenie abonenta z iPhone’em do sieci jest o 40 procent droższe, niż przyłączenie klienta z innym urządzeniem. Dla przykładu, w sieci AT&T w ostatnim kwartale sprzedaż iPhone’ów spadła o 43 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału. Zyski wzrosły do 3,58 miliarda dolarów.

- Sukces trzeciego mobilnego ekosystemu to odzyskanie kontroli nad rynkiem przez operatorów komórkowych. Wsparcie dla Windows Phone od AT&T i Verizonu to metoda na walkę o przetrwanie – twierdzi Lewis.

Z kolei według analityków z BTIG Research „początkowa popularność Androida słabnie z uwagi na zbytnią fragmentację, zarówno samego systemu, jak i urządzeń od strony sprzętowej, a BlackBerry leci w przepaść. Jest więc nadzieja dla Microsoftu i Nokii, by ci stworzyli sensowną alternatywę dla Apple’a. Spodziewamy się, że kolejni operatorzy będą się dołączać do tego sojuszu, z coraz większego strachu przed Apple’em i jego marżami”.

 

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 89.68.116.* 2012.04.30 12:51
Operatorzy sa zainteresowani telefonami z Windowsem glownie dlatego, ze do tych applowskich musza dokladac gigantyczne sumy. W ogole dziwie sie ze przyjmuja przed od Apple, ktore zrzuca na nich koszty. Ludzie i tak beda musieli u nich wziac abonament, nawet jak kupia iPhona za 100% ceny w jakims iStorze. NO ale jak widac frajerow na swiecie nie brak.
Gość IP: 199.48.147.* 2012.04.30 12:55
Ja miałem styczność tylko z AT&T i jak już parę razy w komentarzach wspominałem, urządzenia Apple wciskają jakby od tego życie zależało, w niektórych salonach robią to wręcz nachalnie. Nie wiem jak wygląda ich umowa z Jabłkiem, nie wiem czy pracownicy mają jakieś prowizje od sprzedaży urządzeń z Jabłkowym logo, ale po prostu jest to męczące i aż odechciewa się wizyty u nich bo człek wie, że zostanie 'napadnięty' i 'zamęczony' marketingowym monologiem.

W Apollo dużo nadziei się pokłada, może okazać się całkiem niezły, zwłaszcza dla biznesu jeśli sprawdzą się informacje przytaczane przez Mary Jo Foley na temat tego systemu.
Potrzeba tylko killera w postaci urządzenia które będzie 'flagowcem' i dobrze by się stało, gdyby już zaczęto o takowym mówić, zaostrzenie apetytu nigdy nie jest złe.
Gość IP: 213.216.70.* 2012.04.30 13:02
asdf
Executor
Executor 2012.04.30 14:59
Operatorzy nie chcą Lumii które się nie sprzedają:

http://komorkomania.pl/2012/04/17/europejscy-operatorzy-nie-lubia-lumii
Gość IP: 94.170.213.* 2012.04.30 15:10
@Executor
Dokładnie. Słyszałem coś zupełnie innego. Nikt nie chce kupowac nokii i Wphone. Operatorzy kom. niechetnie chca telefony z WP.
Nie znam nikogo kto ma ta sluchawke.
Bawilem sie jedna-wszystko niby intuicyjne ale proba wejscia na youtube sprowadzila koniecznosc sciagniecia jakichs dodatkow do playera..
Ostatni gwozdz-za drogie to na tel.ktory jest nadal troche eksperymentem.

Chip znowu promuje M$ albo powiela plotki.. ehh szkoda slow.
P.S. ciekawe ile osob w red. chip ma ten super phone? : PP trololo..
Gość IP: 77.247.181.* 2012.04.30 15:33
Executor 2012.04.30 14:59

Widzisz różnicę w tym co podałeś a tym co masz w tekście newsa? W twoim linku jest mowa o EUROPEJSKICH operatorach i starszych telefonach. W newsie jest mowa o AMERYKAŃSKICH operatorach i najnowszych Lumiach, do tego jest tu mowa również o Apollo.

W stanach przejadły się już trochę iPhony a badziewnego Androida od g$$gle nikt nie chce, to szpiegujące dziadostwo sprzedaje się chyba tylko w europie.

Ja w przeciwieństwie do haterów znam wiele osób posiadających słuchawkę z WP, wybrali sami po zapoznaniu się z urządzeniem i system i są zadowoleni. Niestety wiele osób zamiast przejść się do salonu i porównać telefony patrzy po głupawych komentarzach na portalach.
Executor
Executor 2012.04.30 17:08
@ Gość IP: 77.247.181
To że jesteś haterem tego złego "g$$gle" zupełnie Cię oślepiło. Przytoczono tu tylko przykłady AMERYKAŃSKICH sieci (AT&T, Verizon) nie znaczy że mowa TYLKO o Amerykańskich operatorach.
Napisałeś że "ja w przeciwieństwie do haterów..." a nie zauważasz że właśnie takim haterem jesteś?!?! Wierzysz w brednie MS i Elopa że iPhony się nudzą? To czemu iPhone 4S tak świetnie się sprzedaje?!?!? Androida nikt nie chce?!?! To wytłumacz mi Haterze czemu ma on 50 % rynku?!?! Gdzie Cię ten paskudny Android szpieguje?!?!?!

Idź już się bawić swoją Lumią czy innym telefonem z WP który i tak zapewne nie dostanie Apollo.
Gość IP: 195.74.148.* 2012.04.30 17:38
@Executor: no chlopie, co jak co ale nie masz racji. Artykul jest o rynku amerykanskim. Po drugie: Europa nie dogania USA pod wzgledem kasy wydawanej na sprzet, a wiec i liczby sprzedawanych telefonow. Inna sprawa to rodzaj konsumenta... ten amerykanski jest bardziej prosty, Europejczycy lubia wybierac, przebierac... Jednak jesli chodzi o liczby to coz... jestesmy duzym pierdnieciem przy USA.
Gość IP: 134.147.198.* 2012.04.30 18:11
>>>Przytoczono tu tylko przykłady AMERYKAŃSKICH sieci (AT&T, Verizon) nie znaczy że mowa TYLKO o Amerykańskich operatorach.<<<<
Zaślepia cię haterstwo względem WP, więc nie potrafisz zrozumieć, że artykuł jest o rynku AMERYKAŃSKIM gdzie WP zaczyna się świetnie sprzedawać. Tu nie ma mowy o europie.


>>>To czemu iPhone 4S tak świetnie się sprzedaje?!?!?<<<
Oj czepiasz się, sprzedaje się, ale po sukcesach Lumi widać, że konsumenci szukają czegoś nowego, więc chyba jednak nieco im się znudził.


>>>Androida nikt nie chce?!?! To wytłumacz mi Haterze czemu ma on 50 % rynku?!?!<<<

W stanach sprzedaż robota spada z miesiąca na miesiąc, na blogach portali takich jak ZDNet nawet najwięksi fani tych zabawek piszą, że rezygnują z tego systemu, jedni na rzecz iOS inni na WP.
czemu ma 50% rynku? Bo g$$gle aby móc zarabiać jeszcze więcej na szpiegowaniu i reklamach poszło na ilość, zawalili rynek masą taniej tandety, podobnie jak teraz robią z tabletami widząc co nadchodzi i próbując wyrwać jeszcze parę groszy od naiwniaków.

>>>Gdzie Cię ten paskudny Android szpieguje?!?!?!<<<
Pozwolę sobie nie odpowiedzieć, wystarczy przejrzeć ile spraw już było odnośnie szpiegowania. Poza tym fakt, że trzeba związać się z g$$gle które z tego żyje. Gmail Man resztę opowie.


>>>Idź już się bawić swoją Lumią czy innym telefonem z WP który i tak zapewne nie dostanie Apollo.<<<

Oj oj, ależ pojechałeś... Wiesz, mnie wali czy starsze słuchawki dostaną aktualizację, a szczerze powiedziawszy byłbym bardzo zadowolony gdyby Microsoft zdecydował się odciąć od tych słuchawek, Apollo powinien dostać nowe urządzenia, żeby nie wpakować się w bagno zardzewiałego robota.
Mam HTC Mozart i w zupełności mi wystarcza, nie oczekuję w ogóle że dostanie update do Apollo, mam tu wsio co mi potrzebne. Teraz wracam do zabawy z moim HTC i BlackBerry Bold 9780 ;)

WujoFefer
WujoFefer 2012.04.30 18:50
Gdzie? Kto? I kiedy napisał, że żadna słuchawka z WP7/7.5 nie dostanie Apollo? M$ nigdy nic oficjalnie nie powiedział o tym, jedynie o kompatybilności starszych aplikacji z WP8. Co do aktualizacji jestem pewny na 99%, że wszystkie słuchawki z serii Lumia dostaną WP8 ponieważ jest on już na ich testowany. Brak aktualizacji dla nich bardzo negatywnie odbiłby się na sprzedaży kolejnych fonów z WP i wiarygodności M$ i Nokii.
Gość IP: 85.89.187.* 2012.05.01 08:55
Lumia w polsce sprzedaje sie u operatorów znakomicie sam mam 800 . Sporo osób też ma już lumię